.

Контрола Ритуал PTN2S5 5 lb Број-2 Филипс Bugle Главата Премиер Guard Надворешен Навој, 2
Класификација на производот:

Десет годишна гаранција против ' рѓа и корозија, вклучувајќи ги и кога се користи со обработена граѓа.За

DEN 1106.40
Најлон 6/6 Машина Завртка, Обична Заврши, Off-Бела, Пан Главата, Дупчиња Диск, ги Исполнува ASTM D4066/ASTM
Класификација на производот:

Најлон 6 / 6 дава отпор на триење, корозија, и многу хемикалии, е nonconductive, и е силна уште лесни пластика.Дупч

DEN 177.36
4-40 x 3/4 Машина Завртки/Филипс/Рамен 100 Глава/Челик/Цинк (Картон: 10,000 компјутери)
Класификација на производот:

Станот 100° Филипс.Машина Завртка.Произведен да ASME B18.6.3 & SAE J82 спецификации.Целосно Навој.Челик Цинк Позла

DEN 11303.76
8-32 x 3/8 Машина Завртки/Филипс/Рамен 100 Глава/Челик/Цинк (Картон: 10,000 компјутери)
Класификација на производот:

Станот 100° Филипс.Машина Завртка.Произведен да ASME B18.6.3 & SAE J82 спецификации.Целосно Навој.Челик Цинк Позла

DEN 11303.76
10-24 x 1/2 Машина Завртки/Дупчиња/Рамна Глава/Челик/Цинк (Картон: 10,000 компјутери)
Класификација на производот:

Станот 82° Дупчиња.Машина Завртка.Произведен да ASME B18.6.3 & SAE J82 спецификации.Целосно Навој.Челик Цинк Позл�

DEN 11303.76
8-32 x 1 1/8 Машина Завртки/Дупчиња/Fillister Глава / 18-8 Нерѓосувачки Челик (Картон: 3,000 компјутери)
Класификација на производот:

Fillister Дупчиња.Машина Завртка.Произведен да ASME B18.6.3 димензии.Целосно Навој 188 Нерѓосувачки Челик.Права ме

DEN 11303.76
5-40 x 3/4 Машина Завртки/Филипс/Круг Глава/Челик/Цинк (Картон: 10,000 компјутери)
Класификација на производот:

Круг Филипс.Машина Завртка.Произведен да ASME B18.6.3 & SAE J82 спецификации.Целосно Навој.Челик Цинк Позлатен.П�

DEN 11303.76
8-32 x 3/8 Машина Завртки/Филипс/Рамен 100 Глава/Челик/Црна Цинк (Картон: 10,000 компјутери)
Класификација на производот:

Станот Филипс 100°.Машина Завртка.Произведен да ASME B18.6.3 & SAE J82 спецификации.Целосно Навој.Црна Цинк Позлат

DEN 11303.76
1/4-20 x 2 1/2 Машина Завртки/Дупчиња/Пан Глава/Најлон/Природни (Бела) (Картон: 2,500 компјутери)
Класификација на производот:

Пан Дупчиња.Машина Завртка.Затегнувачка Цврстина : 12,000 psi.На смолкнување Сила : 9,600 psi.Целосно Навој.Некој

DEN 1452.00
Премиер-Линија 9074230 Машина Хексадецимален Завртки Ореви, 10-32, Одделение 18-8 Нерѓосувачки Челик, 100-Пакет
Класификација на производот:

Големина : #1032 Многу честа и разноврсна орев.Истиот во дизајнот како стандард хексадецимален орев, но по�

DEN 170.64
MS24693-C16 / 2-56 x 1/8 Мили-Spec Машина Завртки/Филипс/Рамен 100/18-8 Нерѓосувачки Челик/DFAR во Согласност
Класификација на производот:

Станот 100° Филипс.Машина Завртка.Тестиран и Сертифициран за Воени Стандарди.Крупни & Парична Казна Тема.

DEN 11303.76
6-32 x 1/2 Машина Завртки/Филипс/Рамен 100 Глава/Челик/Цинк (Картон: 10,000 компјутери)
Класификација на производот:

Станот 100° Филипс.Машина Завртка.Произведен да ASME B18.6.3 & SAE J82 спецификации.Целосно Навој.Челик Цинк Позла

DEN 11303.76
На Hillman Група 90272 10-24-Инчен x 4-Инчен Круг Главата Комбо Машина со Завртки, 100-Пакет
Класификација на производот:

Се користи за да се зацврсти метални делови заедно.Цинк заврши за умерена заштита од корозија.Се зацврс�

DEN 390.24
GYETAGCV Завртка 5/10/25/50pcs М1 М1.2 М1.4 М1.6 М2 М2.5 М3 М4 M5 M6 М8 Микро Мали 304 од не ' Рѓосувачки Челик
Класификација на производот:

Изработени од нерѓосувачки челик, rustproof, издржлив материјал.Материјал : 304 (А270) не ' рѓосувачки челик.Голе

DEN 2246.40
GYETAGCV Завртка 50pcs М1 М1.2 М1.4 М1.6 М2 М2.5 M3 M3.5 М4 GB818 Мини Мали Микро Црна Челик Крстот Вдлабнати
Класификација на производот:

Изработени од нерѓосувачки челик, rustproof, издржлив материјал.Материјал : јаглероден челик.Големина : d : d(н

DEN 993.60
GYETAGCV Завртка 1/5/10/25pcs М2 М3 М4 M5 M6 М8 GB818-85 А2-70 304 од не ' Рѓосувачки Челик Крстот Пан Круг
Класификација на производот:

Изработени од нерѓосувачки челик, rustproof, издржлив материјал.Материјал : 304 (А270) не ' рѓосувачки челик.Голе

DEN 556.80
X-DREE М5 x 100mm 304 од не ' Рѓосувачки Челик Crosshead Филипс Пан Главата Завртки Гром 30pcs(М5 x 100 mm 304
Класификација на производот:

Глава Стил : Тркалезна / Пан Главата; Материјал : 304 Од Не ' Рѓосувачки Челик.Пакет Содржина : 30(+ / 2%) x Филипс

DEN 652.80
GYETAGCV Завртка 5/50pcs М1 М1.2 М1.4 М1.6 М2 М2.5 M3 M3.5 M4 M5 M6 М8 А2-70 304 од не ' Рѓосувачки Челик Крстот
Класификација на производот:

Изработени од нерѓосувачки челик, rustproof, издржлив материјал.Материјал : 304 (А270) не ' рѓосувачки челик.Голе

DEN 1543.20
GYETAGCV Завртка 5/10/25/50pcs М1 М1.2 М1.4 М1.6 М2 М2.5 М3 М4 M5 M6 М8 Микро Мали 304 од не ' Рѓосувачки Челик
Класификација на производот:

Изработени од нерѓосувачки челик, rustproof, издржлив материјал.Материјал : 304 (А270) не ' рѓосувачки челик.Голе

DEN 1622.40
Тешко да се Најде Fastener 014973166489 Филипс Рамен Машина Завртки, 6mm-1.00 x 10мм, Парче-20
Класификација на производот:

Дијаметар : 6mm.Должина : 10мм.Материјал : Челик.Крај : Цинк.Глава Стил : Рамна (Филипс).Ние акции широк спекта

DEN 101.28
Тешко да се Најде Fastener 014973457471 Филипс Пан Машина Завртки, 12-24 x 1/2, Парче-30
Класификација на производот:

Дијаметар : #12 Должина : 1 / 2 инч.Материјал : челик.Крај : цинк.Глава стил : pan (Филипс).Ние акции широк спекта�

DEN 99.12
Челичната Машина Завртка, Цинк Позлатен Заврши, Рамна Глава, Дупчиња Диск, ги Исполнува ASME B18.6.3, 1/2 Должина,
Класификација на производот:

Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.Цинк позлата отпорен на корозија и има рефлект�

DEN 99.84
Тешко да се Најде Fastener 014973203887 Филипс Решетка Глава на Машина Завртки, 1/4-20 x 1, Парче-6
Класификација на производот:

Дијаметар : 1 / 4 инчи.Должина : 1 инч.Материјал : не ' рѓосувачки Челик.Глава Стил : решетка (Филипс).Тема Тип

DEN 99.12
Премиер-Линија 9040239 Шина Завртки, Модифицирани Решетка Главата, Филипс Диск, 8 X 1 in., Цинк Позлатен Челик,
Класификација на производот:

Големина : #8 X 1 инч.Модифицирани Решетка Главата, Филипс Диск.Карактеристики широк низок профил главата.

DEN 49.92
На Hillman Група 43637 М2.5 x 16 Метрички Мини Рамен Дупчиња Машина Завртка, 20-Пакет
Класификација на производот:

Машина завртки се користи со ореви или зезнав директно во навој recepticle да се зацврсти метални делови зае�

DEN 247.20
Тешко да се Најде Fastener 014973315771 Дупчиња Круг Машина Завртки, 10-24 x 1-1/2, Парче-24
Класификација на производот:

Дијаметар : #10 Должина : 11 / 2 инчи.Материјал : Челик.Крај : Цинк.Глава Стил : тркалезна (дупчиња).Ние акции ши

DEN 99.12
Најлон 6/6 Машина Завртка, Обична Заврши, Off-Бела, Дупчиња Диск, ги Исполнува ASTM D4066/ASTM D6779, 9/64 Должина,
Класификација на производот:

Машина Завртки често се користат со ореви или управувано во прислушувани дупки.Најлон 6 / 6 е погоден кад�

DEN 100.08
Премиер-Линија 9029447 Лим Завртка, Само-Дупчење, Пан Главата Филипс, 6 X 3/4 во, Цинк Позлатен Челик, Пакет
Класификација на производот:

Глава Тип : Pan head филипс.Дијаметар & Должина : #6 X 3 / 4 инчи.Се користи за да се закачите на лим со други тенок

DEN 49.44
Симпсон T12J100PXC Морски Завртка Број 12x1 w/0.416 Пан Главата 100 perPK, 316, СКОПЈЕ
Класификација на производот:

Идеален за примена на трим, бришење железнички и калапи да fiberglass брод трупот.Достапни во станот, пан и ов

DEN 559.20
18-8 Нерѓосувачки Челик Пан Глава на Машина со Завртки, Црна Оксид Заврши, ги Исполнува DIN 7985, 1 Филипс
Класификација на производот:

Пакет Димензии : 7.62 cms (L) x 5.08 cms (W) x 1.27 cms (H).Видот На Производите : Завртки.Пакет Количина : 1 Пакет Тежина : 0.1

DEN 206.16
HILLMAN сврзувачки елементи 48445 Палубата Завртки, Кафеава, 75 Парче
Класификација на производот:

Производот е LB2.5x10 BRN Палубата Завртка.Лесно и едноставно се користи за полнење.Производот е произведен �

DEN 1984.80
10-32 Филипс Пан Глава на Машина Завртка 316 од не 'Рѓосувачки Челик 10-32 x 1/2 Количина 100
Класификација на производот:

#1032 Филипс Пан Глава На Машина Завртка 316 Од Не ' Рѓосувачки Челик.Овие навртки најчесто се користат за ме

DEN 2169.60
Челик Пан Глава на Машина со Завртки, Црна Оксид Заврши, ги Исполнува DIN 7985, 1 Филипс Диск, М3.5-0.6 Тема
Класификација на производот:

Материјал : 188 Нерѓосувачки Челик.Земја на Потекло : Кина.Видот на производите : ЗАВРТКИ.Број На Модел : 5035

DEN 207.84
8-32 x 3/16 Машина Завртки/Филипс/Fillister Глава/Челик/Цинк (Картон: 10,000 компјутери)
Класификација на производот:

Fillister Филипс.Машина Завртка.Произведен да ASME B18.6.3 & SAE J82 спецификации.Целосно Навој.Челик Цинк Позлатен.П

DEN 18239.76
10-32 x 3/8 SEMS Завртки/Подели Заклучување за Миење/Филипс/Пан Глава / 18-8 Нерѓосувачки Челик (Картон: 3,000
Класификација на производот:

Пан Филипс Сплит Lockwasher.SEMS / Машина Завртки.Произведен да ASME B18.13 димензии.Целосно Навој.Машина Завртка 18

DEN 18263.76
(2500 компјутери) M6-1.0 X 20mm, Безбедност Машина Завртки, Метрички, Рамни Countersunk Head Подесувате Отпорни
Класификација на производот:

Машина завртки се дизајнирани за апликации со предприслушувани дупка или споени кон навој орев.Тип на 30

DEN 2152.80
10-32 x 1/2 Филипс Пан Сплит Lock & Тесниот Рамен Миење Sems Целосна Thrd (18-8) не ' Рѓосувачки Челик (КОЛИЧИНА:
Класификација на производот:

Пан Филипс Двојно Миење SEMS.Сплит Lock & Тесен Рамни Подлошки.Произведен да ASME B18.13 A спецификации.Целосно На

DEN 18316.80
5/16-18 x 1 1/2 Машина Завртки/Филипс/Рамна Глава / 18-8 Нерѓосувачки Челик/Црна Оксид (Картон: 1,000 компјутери)
Класификација на производот:

Станот 82° Филипс.Машина Завртка.Произведен да ASME B18.6.3 димензии.Целосно Навој.Челик Црна Оксид над 188 Нер�

DEN 18239.76
(10000pcs) 1/4-28 X 3/4, Машински Завртки, Копчето Главата, Хексадецимален Штекер Диск, 304 од не ' Рѓосувачки
Класификација на производот:

1 / 4"28 X 3 / 4".Машина Завртки, Копчето Главата, Хексадецимален Штекер Диск.stainless_steel_188 1 / 4"28 X 3 / 4", Надворешно �

DEN 2016.00
Torx w/Pin Подесувате Доказ за Безбедност на Т-27 Копчето Кап Завртки 18-8 од не ' Рѓосувачки Челик - 1/4-20
Класификација на производот:

Torx стилизирана, ѕвезда вози копчето шефот за безбедност на машина завртки во овој избор имаат дополните

DEN 18264.00
На Hillman Група На Hillman Група 4058 6-32 x 3/4 во. Нерѓосувачки Челик Рамна Глава Филипс Машина Завртка (25-Pack)
Класификација на производот:

Машина завртки се целосно навој заедно вратило.Се зацврсти со шрафцигер да се намали ризикот од надстег

DEN 141.60
A-Jie QINTIDES М1 - M10 хексагонални завртки со метрички навој теми на 304 нерѓосувачки челик хексадецимален
Класификација на производот:

DIY Материјали : Металугрија.is_customized : Yes.Број на модел : DIN934М1M10 Тип : Хексагонални Nuts Material : НЕРЃОСУВАЧКИ STEEL

DEN 1401.60
М2.5 Филипс Станот/Countersunk Head Машина Завртки,А2 Нерѓосувачки Челик,Нишка Должина од 3 до 40мм,Пак 100-парче
Класификација на производот:

Fastener Тип : Машина Завртка.Се Вози Тип : Филипс.Глава Стил : Рамно / Countersunk Head.Навој Дијаметар : 2,5 mm (M2.5).Тема �

DEN 309.60
10-24 x 1 Машина Завртки/Дупчиња/Хексадецимален за Миење Глава / 18-8 Нерѓосувачки Челик (Картон: 2,000 компјутери)
Класификација на производот:

Хексадецимален За Миење Дупчиња.Машина Завртка.Произведен да ASME B18.6.3 димензии.Целосно Навој...

DEN 18335.76
На Hillman Група 2784 1-3/4-Инчен Решетка Комбо Глава На Машина Со Завртки, 20-Пакет
Класификација на производот:

Земја На Потекло : Кина.Пакет должина : 1.65".Пакет Ширина : 2.46".Пакет Висина : 1.43".Опис на производот Машина з

DEN 143.76
1/2 OD x 3 L x 10-32 Нишка од не ' Рѓосувачки Челик Машки/Женски Хексадецимален ќор-сокак (50/Рефус Pkg.)
Класификација на производот:

1 / 2" OD x 3" L x 1032 Нишка од не ' Рѓосувачки Челик Машки / Женски Хексадецимален ќорсокак (50 / Рефус Pkg.).Мерење Т�

DEN 1603.20
A-Jie QINTIDES М1 - M10 хексагонални завртки со метрички навој теми на 304 нерѓосувачки челик хексадецимален
Класификација на производот:

DIY Материјали : Металугрија.is_customized : Yes.Број на модел : DIN934М1M10 Тип : Хексагонални Nuts Material : НЕРЃОСУВАЧКИ STEEL

DEN 448.80
4-40 x 2 Машина Завртки/Филипс/Пан Глава / 18-8 Нерѓосувачки Челик (Картон: 5,000 парчиња)
Класификација на производот:

Овална Филипс Undercut.Машина Завртка.Произведен да ASME B18.6.3 димензии.Целосно Навој 188 Нерѓосувачки Челик.Пр�

DEN 18287.76