.

Палење Заклучување Домување Заменува 989-019 9L8Z3511A 9L8Z-3511-А ZZDB66160 Замена за периодот 2008-2012 Ford Бегство, 2008-2011 Mazda Почит, 2008-2010 Меркур Маринер, 2009-2011 Ford Focus

Палење Заклучување Домување Заменува 989-019 9L8Z3511A 9L8Z-3511-А ZZDB66160 Замена за периодот 2008-2012 Ford

DEN 1583.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

【Компатибилен】палење заклучување домување компатибилен со 2008-2011 Mazda Почит, 2008-2012 Ford Бегство, 2008-2010 Меркур Маринер, 2009-2011 Форд Фокус.Го заменува 989-019 9 L8 Z3511 A ZZDB66160. 【Предност】Ако вашиот управувачот колона е заглавен и откопчување не работи или е скршен, тогаш тоа е препорачливо да го замени овој производ.Ова палење заклучување домување има подебели внатрешни cam за решавање на оригинална опрема дефекти да се подобри издржливост, и го користи новиот стриже завртки за комплетна инсталација. 【Материјали】Ова заклучување случај е направен од висок квалитет на алуминиум и високо-квалитетни пластични структура, и е подмачкано со силиконски маснотии. 【Квалитет】палење заклучување на домување е произведен од страна на ISO-сертификат за производителот, и ги исполнува или го надминува ОЕМ барања.Ова палење заклучување на домување е тестирани на возила и материјали. 【Гаранција】2 години гаранција за палење заклучување домување!Ако имате било какви тешкотии и потреби, можете да не контактирате во било кое време.Големина : Палење Кодот За Домување.

Главните својства