.

X11 Компјутерските Звучници USB Лаптоп Аудио 3D Стерео Опкружувачки Subwoofer Звучници Стерео Звучници со Subwoofer Одлична за мултимедијални лаптоп КОМПЈУТЕР компјутери сов?

X11 Компјутерските Звучници USB Лаптоп Аудио 3D Стерео Опкружувачки Subwoofer Звучници Стерео Звучници со Subwoofer

DEN 619.68

Износ
Во форма достапна за нарачката

МОЌЕН НАДОЛУ-ОТПУШТАЊЕ SUBWOOFER Креативните Камче Плус има ново дизајнирани самостоен 4" долу-отпуштање пренесен subwoofer за извонредна моќ и длабочина, обезбедување на значајни аудио перформанси надградба над својот претходник. 45° ПОКАЧЕНА ВОЗАЧИ Кој 2" mid-range возачи кои се покачени на 45°, Камче Плус јазик посебно се аглеста кон вас, обезбедување на најдобри soundstage додека се осигура дека вие сте центарот на вниманието.ВИСОКА ДОБИВКА РЕЖИМ изнесам најголем дел од Креативните Камче Плус!Со едноставно префрлање на копче, пристап до Висока Добивка на Владата да се зголеми моќта излез да 8 W ФИРМИ со 5 V 2 A USB адаптер (не е вклучен) за посилна бас перформанси и соба-пополнување на аудио — без загуба на аудио квалитет.ЛЕСЕН ПРИСТАП КОНТРОЛИ за ЈАЧИНА на звук На контроли за јачина на звук се во склопот наоѓа во предниот дел на звучници за лесно и без мака пристап.USB-ПОГОН ЗА дополнителна ПОГОДНОСТ Напојува во целост со USB и поврзан со вашиот уреди преку универзален 3,5 мм ПОМОШЕН кабел, Камче Плус, се елиминира потребата од ѕидниот штекер додека удвојување на бас со својот надворешен subwoofer.X11 Компјутерските Звучници USB Лаптоп Аудио 3 D Стерео Опкружувачки Subwoofer Говорникот Опис на Производот : 3 D стерео опкружуваат, гледање филмови и игри, повеќе да се забавуваат Лево и десно говорникот дизајн, звук во исто време, звукот се шири околу Независни treble и бас приспособување, со вонредни 3 D опкружувачки бас Насочуваат и компатибилни, USB кабел може да биде поврзан со компјутер за снабдување со енергија, и универзалната 3.5 mm аудио влез не треба да биде уред Спецификации : Име на Производ : X11 Компјутерските Звучници Боја : Црна,Црвена,Бела Материјал : Пластични Излезна моќност : 11 W (5 W+3 W X 2) Номиналниот отпорност : Главниот говорник : 20 HM Сателитски кутија : 40 HM Фреквенција одговор : Главниот говорник : 30 Hz~200 Hz Сателитски кутија : 180 Hz~20 KHz Нарушување : 0.3% Јачина на бучава сооднос : ≥60d B Поделба : ≥45d B Напојување : USB/DC5 V Пакет се Вклучени : збир на говорниците 1 X Упатство Забелешка : Поради различни следи и светлосен ефект, вистинската боја на објектот може да биде малку поинаква од боја покажа на слики.Ви благодариме!Ве молиме овозможи 1-2cm мерење на отстапување се должи на рачно мерење.

Главните својства