.

ECOTRIC 3 Бул Бар за 2005-2019 Граница/ 2005-2007 Pathfinder/ 2005-2015 Година Xterra | им Помогнам на Браник Решетката Четка Guard (Црна)

ECOTRIC 3 Бул Бар за 2005-2019 Граница/ 2005-2007 Pathfinder/ 2005-2015 Година Xterra | им Помогнам на Браник

DEN 1677.60

Износ
Во форма достапна за нарачката

Опис - Бул Бар додава тешко се погледне за камиони и спортски автомобили, додека нудат екстра скара заштита!Како безбедносна функција, традиционалните барови се изградени за заштита на возило, кое се смета дека е помалку безбедно отколку дозволувајќи им на контролирани деформација да ги апсорбира кинетичка енергија за време на судир.Модерен дизајн на бул барови и roo барови има напредни па бул бар се дизајнира за да се вклопи во предниот дел на возилото, за да се заштити неа и нејзините патници од штета во судир со предмети и животни.Тешки - Направен од Лесен Powdercoated Јаглероден Челик за Сила и Издржливост.Прав Обложени монтажа голема Заграда.Заштитува Возилото Пред Крајот од Мали Влијанија. 3" Зголемена Дијаметар Цевки со Лесна Заварување Конструкција за Екстра Засилување.Fitment - Одговара 2005-2019 Граница / Обичај се вклопуваат за 2005-2007 Pathfinder / Обичај се вклопуваат за 2005-2015 Xterra (Забавува куки мора да биде отстранета).Лесна Инсталација - Хардвер и инсталација на настава се вклучени.Пред-Drilled за Помошни Лесни за Монтирање.Сечење & дупчење може да се бара.Ако вашиот објекти наидат на адаптација или нешто друго проблеми, ве молиме да ни даде можност да го замени item/дел.Ние се обезбеди техничка поддршка во секое време, ве молиме слободно да ни каже што да правиме за вас,ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Направен од Лесен Powdercoated Јаглероден Челик за Сила и Издржливост.Прав Обложени монтажа голема Заграда.Заштитува Возилото Пред Крајот од Мали Влијанија. 3" Зголемена Дијаметар Цевки со Лесна Заварување Конструкција за Екстра Засилување.Компатибилен со 2005-2019 Граница / Обичај се вклопуваат за 2005-2007 Pathfinder / Обичај се вклопуваат за 2005-2015 Xterra (Забавува куки мора да биде отстранета). 1 Парче Бул Стража со Заградата Планината & Пропадна Плоча & Хардвер како што е Прикажано на Сликата.

Главните својства