.

Десктоп Soundbar, Длабок Бас USB Компјутерските Звучници Plug and Play за Лаптоп за PC

Десктоп Soundbar, Длабок Бас USB Компјутерските Звучници Plug and Play за Лаптоп за PC

DEN 2155.20

Износ
Во форма достапна за нарачката

USB Напојува : Plug десктоп говорник во USB-порта на лаптоп компјутер, КОМПЈУТЕР домаќин, мобилни напојување, адаптер, итн, и потоа долго притиснете го прекинувачот за употреба.Јачина на звук Прилагодување : исклучителна и компактен волумен knob е во комбинација со switch за да ви овозможи со лесен и прецизен прилагодување јачина на звук.RGB Светлина : Ова soundbar има шарени динамичен RGB светлосни ефекти, стилски и убави, и да може ефективно да го подобрат вашата музика и игри искуство.Бучава Сузбивање : Компјутерските звучници користите анти магнетна технологија за да се потисне статички електрицитет и други бучава, квалитет на звукот, звукот и повеќе живи.Добар Квалитет на Звукот : Dual возачи и двоен дијафрагми обезбеди совршена изведба на treble и длабоки бас, не треба да инсталирате драјвери или софтвер, plug and play.Функција : 1. Добар Квалитет на Звукот : Dual возачи и двоен дијафрагми обезбеди совршена изведба на treble и длабоки бас, не треба да инсталирате драјвери или софтвер, plug and play.2. Бучава Сузбивање : Компјутерските звучници користите анти магнетна технологија за да се потисне статички електрицитет и други бучава, квалитет на звукот, звукот и повеќе живи.3. RGB Светлина : Ова soundbar има шарени динамичен RGB светлосни ефекти, стилски и убави, и да може ефективно да го подобрат вашата музика и игри искуство.4. USB Напојува : Plug десктоп говорник во USB-порта на лаптоп компјутер, КОМПЈУТЕР домаќин, мобилни напојување, адаптер, итн, и потоа долго притиснете го прекинувачот за употреба.5. Јачина на звук Прилагодување : исклучителна и компактен волумен knob е во комбинација со switch за да ви овозможи со лесен и прецизен прилагодување јачина на звук.Како да го Користите : се Користи директно.Спецификација : Предмет Тип : Speaker Material : ABSPower Снабдување на Владата : USB DC 5 VFrequency : 30 Hz-15k Hz Channel : 2 Sound Извор : ПОМОШЕН Cable Separation : ≥35d BSignal на Бучава Сооднос : ≥65d BOutput Моќ : 3 W Пакет Листа : 1 x Јазик.

Главните својства

Item Type:
Speaker
Material:
ABS
Power Supply Mode:
USB DC 5V
Frequency:
30Hz-15kHz
Channel:
2
Sound Source:
AUX Cable
Separation:
≥35dB
Signal to Noise Ratio:
≥65dB
Output Power:
3W
Package List:
1 x Speaker :