.

Сарџент 28-10G05-LB-10B Одделение 1 Влез/Entry/Канцеларија, US10B Масло Протри Темно Бронзена, 2-3/4 Backset

Сарџент 28-10G05-LB-10B Одделение 1 Влез/Entry/Канцеларија, US10B Масло Протри Темно Бронзена, 2-3/4 Backset

DEN 9677.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Внесувањето различни ла keyway x 2 клучеви.Вклучува ansi 1-1/4" x 4-7/8" штрајк. 2-3/4 инчен backset.Latch од било лост освен ако не надвор рачката е заклучен од страна на притисни/претвори копчето внатрешноста на менувачот.Deadlocking latch.Притисни копче објавен од страна на клучот надвор или лост внатре.Пак копчето мора да биде ослободен рачно.Клучни retracts latch кога сте надвор од рачката е заклучен. 28-10 G05-LB-10 B Одделение 1 Цилиндрични Влезот/Entry/Канцеларија US10 B Масло Протри Темно Бронзена од Сарџент Производство - Јакост, Издржливост и Сигурност!Циклус Тест : Надминува 5 пати A156.2 Одделение 1 барања .Навредливи Заклучен Лост вртежен момент - без влез стекнато.Надминува 1.5 пати A156.2 Одделение 1 барања. 7 години ОГРАНИЧЕНА ГАРАНЦИЈА – нема услуга потребни за одржување гаранција.Корисникот пријателски пакување, и инструкции за инсталација.Брзо се прилагодува за да ги собере повеќе преку-топ позиции за брзо инсталација.Дизајнирани да се приспособат на национално и државно оган и хендикепирани барања.Тешки комерцијални и институционална внатрешните и надворешните врати.

Главните својства