.

ДНК Motoring ХЛ-О-F15092-6P-Б.К.-СМ-СУМ Чад Леќа Килибар Фарови Замена За 92-96 Bronco F150 F250 F350

ДНК Motoring ХЛ-О-F15092-6P-Б.К.-СМ-СУМ Чад Леќа Килибар Фарови Замена За 92-96 Bronco F150 F250 F350

DEN 2331.36

Износ
Во форма достапна за нарачката

Plug-n-Игра Операција, Директна Топ-На OE Fitment или Замена за Акции Единица.Доаѓа со Комплетен Сет на Светла (за Возачот и Совозачот Страна).Носи Различен Изглед на Возилото, што е Одлично за Покажуваат користете или за да го Замени Стариот и Носи Фарови.Не бара Измена или Дупчење.Сијалица Модел : 9007 Висок / Низок Зрак.Боја : Црна Домување / Пушеле Леќа / Amber Агол.Сијалица Модел : 9007 Висок / Низок Зрак (Светилки Не Се Вклучени).Зрак Тип : Рефлектор.ОЕМ Дел Број : F2 TZ13008 A, F2 TZ13008 B. 92-96 F-150 F-250 F-350 Bronco.Одговара на Модели со Халоген Фарови Само.Plug-n-Игра Операција, Директна Топ-На OE Fitment или Замена за Акции Единица.Не бара Измена или Дупчење.Забелешка : Инсталацијата настава не е вклучена.Професионални installer-от е препорачливо.Одржување на вашето возило фарови е од клучно значење за вашата безбедност на патот, како и безбедноста на другите, особено во inclement временските услови или во текот на вечерните часови.Вашиот фарови им овозможуваат на другите да се видиме и да ја зголемите вашата видливост во средини кои се помалку од идеална, па тоа е од витално значење за правилно одржување на нив.Добиете вашата фарови проверуваат за да бидете сигурни дека тие се навистина помагање и не презентирање на непотребни ризици.Препорачливо е дека фарови се насочени најмалку еднаш годишно, бидејќи нивните прилагодувања може да се менуваат со тек на време поради било кој број на фактори.Нашите професионални техничари прават тешки за истражување и развој во тестирање автомобил апликации и опрема за нашите производи.Ние, исто така, направи тестирање на сила, издржливост, како и долговечност на материјалот со цел да бидете сигурни дека кога производот ќе пристигне на потрошувачите крајот дека е подготвен да оди без грижи.На светла (headlamp) е светилка во прилог на предната страна на возилото, да го осветли патот напред.Светлата перформанси постојано подобрување во текот на автомобилот возраст, од страна на поттикна голем диспаритет помеѓу дневно и ноќно сообраќај фатални случаи.Фарови се еден од најважните компоненти на вашето возило; Тие ќе ви овозможи да се види на патот пред вас јасно во текот на ноќта и во секој случај на лоши временски услови кои можат да произлезат.Нашите фарови надградба на лицето на вашето возило, со јасен стил и екстремни опсег.

Главните својства