.

Линколн Електрични Lincore 55-G Hardfacing FCAW-G Жица за Заварување.045 Дијаметар, 10 lb Гајтанот, ED036444

Линколн Електрични Lincore 55-G Hardfacing FCAW-G Жица за Заварување.045 Дијаметар, 10 lb Гајтанот, ED036444

DEN 2587.20

Износ
Во форма достапна за нарачката

Се користи за да се прошири на животот на еден производ носи надолу од метал на метал валање или лизгање заедно, и благо триење.Може да заварување на метални дека е : јаглероден челик, и ниска легиран челик.Најдобро се користи со ЗАШТИТЕН ГАС : 75-90% Аргон / Биланс на CO2 98% Аргон / 2% O2. Нудат во удобен 10 lb гајтанот.Не заборавајте да го користи Линколн fume extractor.Lincore 55-G Флукс-Cored Лачно Заварување (FCAW-G) Жица, 0.045 10lb Гајтанот, што се користи за производи доживува Метал-да-Метал носат.

Главните својства