.

15 Компјутери Срцето Железо на Закрпи Сјајна Срцето Sequins Железо на Applique Везени Дамки Измешани Срцето Закрпи за Вљубените Украси DIY Фармерки Облека Јакни Ранец Декор?

15 Компјутери Срцето Железо на Закрпи Сјајна Срцето Sequins Железо на Applique Везени Дамки Измешани Срцето

DEN 191.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Она што ќе добиете : пакетот доаѓа со вкупно 15 парчиња на срце облик закрпи за мерење прибл. 3.4 x 2.75 инчи во 3 различни бои, достапен во црвена, црвена роза и розова, 5 парчиња од секоја боја, доволен износ за да DIY облека, украси, и исто така поддржува и да споделувате со семејството и пријателите.Парична казна изработка : направен од везени ткаенина, нашите закрпи за облека се безбедни за употреба, и sequins на површината се stably фиксиран на закрпи и нема да падне лесно, со топла топи лепило на грбот, лесна за железо или да се шие на.Повеќенаменски апликации : овие sequin срцето appliques се погодни за различни видови на облека, можете да ги користите за да ги покрие носи дел или скршени област на вашата облека, маици, фармерки, вест, капи, завеси, перници, јоргани, чевли, schoolbags и други ракотворби, или само да ги земе како украси да се направи вашите лични предмети привлечни и персонализирана.Лесно ракување : вие не може директно да се држи на извезена applique со железна на вашиот облека за топла топи лепило на грбот, или да ги користите за шиење tools да се шие на нив на различни видови на ткаенина, и 2 начини се достапни; Тие се исто така лесно да се отстрани, можете да префрлувате и постојано да ги користите овие лепенки; Ако печ е скршен, ве молиме да се стави парче ткаенина на далноводи и железо тоа.Деликатна дизајн : со срце облик, оваа пегла на срцето applique ќе ви донесе романтични чувства, и секој печ е украсен со sequins, кои ви даваат сјај ефект под светлината, привлечни и стилски да се украси за празници.Карактеристична присутни : Можете да го испратите на големи sequin железо на закрпи за вашето семејство, пријатели, роднини и соседи, овозможувајќи им да DIY нивната облека.Можете исто така да се направи DIY проекти со нив да се подобри вашата рацете на способност, само да уживаат во забавата на DIY.Применливи прилики : Овие сјајот sequins закрпи се дизајнирани во срце облик, со светла боја, идеален за Денот на Вљубените, ангажман, годишнина, свадба, роденден на вашиот љубовник и други прилики, лесно да се создаде слатка атмосфера.Карактеристики : Материјал : sequin, везени ткаенина, топла топи adhesive Color : црвена, црвена роза, pink Size : за 3.4 x 2.75 inches Quantity : 15 pieces Package вклучува : 15 x Железо на срцето patches Notes : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.Бојата може да постои мала разлика поради различни екранот се прикажува.За да бидете сигурни дека печ не падне, ве молиме да се шие некои tufting околу рабовите или на рабовите, прво, потоа железо тоа да се направи тоа, фирмата и да трае подолго.

Главните својства