.

ШЕФ на Аудио Системи BAB8 Проширија Автомобил Subwoofer - 800 W Max Моќ, Ниска Профил, 8 Инчен Subwoofer, Далечински Subwoofer Контрола, Одлична за Возила Кои Треба Бас, Но Имаат Ограниче

ШЕФ на Аудио Системи BAB8 Проширија Автомобил Subwoofer - 800 W Max Моќ, Ниска Профил, 8 Инчен Subwoofer, Далечински

DEN 3909.36

Износ
Во форма достапна за нарачката

Простор Saver - комбинација на засилувач и subwoofer сите во една, го прави овој идеален за spatially соочат со предизвикот возила.Со тенок дизајн, постојат неколку инсталација опции.Прегратка на Бас.Вграден Засилувач - вграден 800 Max вати засилувач моќ на subwoofer.Пулс Ширина Modulated - Овој дизајн контроли на излезниот напон и струја точно, не само со отстранување на излез тековната уреди со покажувач на косата, но, исто така, елиминирање на сите средни повратни информации circuitry.Тоа се зголемува ефикасноста, се полесни, помали сигурен.Променлива Ниско-Pass Филтер - ниско-pass филтер е електронски кола која ги отстранува сите белешки под филтер е прилагодување на фреквенција.Ќе го користат Ниско-pass филтер да првенствено се задржи на високо белешки од вашиот subwoofer(s).Високо Ниво на Текст - Говорник ниво влезови се попознат како високо ниво влезови.Тоа ќе се користи за да се поврзете на BAB8 на вашиот фабрика радио или резервни радио дека не се на ниско ниво (РКА) влезови.Ниско Ниво на Текст - Линија на ниво на инпути, исто така познат како РКА влезови или ниско ниво на влезови, користете РКА interconnect кабли за поврзување на BAB8 со извор единица.Повеќето резервни радија има повеќе парови на РКА излези кои може да се поврзат со повеќе засилувачи.Променлива Бас Поттик - Променлива Бас Зголеми ви овозможува да ја прилагодите на ниските бас во рамките на опсег за да се зголеми само на начин ви се допаѓа.Спецификации - 12 инчи во Длабочина, 9. 3 инчи во Ширина и 2. 9 инчи во Висина. - ШЕФ на Аудио Системи обезбедува Моќен 3 Година Platinum Онлајн Продавач толку долго како што се набавка е направен преку .Им препорачуваме професионална инсталација на овој производ за да се обезбеди правилно и безбедно функционирање. 8-инчен 800-Watt subwoofer.Class A/B вграден засилувач.MOSFET напојување.РКА & звучникот ниво на текст.Фазата на контрола.Бас поттик.Ниска помине филтерот.Далечински subwoofer контрола.

Главните својства