.

Хадсон Направени Grange Колекција - Балансирање на Лицето Масло 30 ml Областа Ботанички Балансирање Лице Масло

Хадсон Направени Grange Колекција - Балансирање на Лицето Масло 30 ml Областа Ботанички Балансирање Лице Масло

DEN 424.80

Износ
Во форма достапна за нарачката

Измазни вашето лице со нашите деликатни calendula и камилица-исполнет лице масло.Calendula и камилица се и моќна анти-inflammatories, што ги прави идеални за лекување на акни или иритирана кожа.Светлината доволно за секојдневна употреба за да се одржи здрав тен и кожа рамнотежа.Ние органски жетвата calendula и камилица на нашата фарма во Catskill Планини на врвот на зрелоста во доцното лето.Мирис : Шипинка Семе & Sea Buckthorn.Придобивки : Делува како Анти-Infammatory.Совршен за проблематична Кожа.Светлината и Не-Мрсна.Салда На Кожата.Го одржува Здрав Тен.СОСТОЈКИ : Сончоглед, Јојоба, Wildcrafted Argan, Шипинка Семе и Sea Buckthorn Масла, Calendula & Камилица Цвет. 100% ОРГАНСКО. 30 ml / 1 Унца шише со dropper.

Главните својства