.

DC Buck Конвертор, 24V 12V да 5V Чекор Надолу Конвертор (Прифати DC 8-40V Влезови) 5A 25W со Осигурач Водоотпорен, Напон Редуктор за Автомобил Електроника Камион Возило Брод Сонч?

DC Buck Конвертор, 24V 12V да 5V Чекор Надолу Конвертор (Прифати DC 8-40V Влезови) 5A 25W со Осигурач Водоотпорен,

DEN 311.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

【Buck Конвертор】Оваа DC buck конвертор 8-40 V да 5 V ги претвора DC 8-40 V во DC 5 V.Ниска потрошувачка на енергија.Напон на влез : DC 8-40 V, излез : DC 5 V.Максимална Струја : 5 A 25 W.ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : 1.Ве молиме потврдете дали излезниот напон е точно пред употреба; 2.Ве молиме потврдете го на позитивни и негативни поларитетот на моќта пред жици; 3.Мора да се поврзете на текст негативни жица за да GND или - пред употреба, или излез volts нема да се промени!. 【Со Осигурач подолг живот. 【IP67 Водоотпорен Одделение】Овој напон редуктор усвои топлина спроводливост органски силика гел пополнување и запечатување технологија, водоотпорен, анти-шок, анти-влага и прашина-доказ.Кои го прават тоа може да се користи на отворено стои со обилните дождови или други лоши weathers. 【Широко се Користи и Лесно да се Инсталира】Оваа власт напон конвертор само треба за да се поврзете 4 жици за да го користите, тенок и мал волумен е многу лесно да се инсталира.И тоа е широко се користи на голф количка, led лента осветлување, автобус, автомобил, камион возило, мотор, gps, автобус екранот, такси рекламирање екран, во автомобил аудио, LCD TV, спогодба и систем за мониторинг итн. 【Најдобри По-Продажбата на Услугата】Нашата компанија се обезбеди 12 месеци гаранција.Ако на чекор надолу трансформатор има било какви проблеми, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за слободни замена или 100% пари назад.Ние секогаш стоиме зад производи.Тоа е многу сигурен DC-DC Конвертор,тие имаат карактеристики на широк влезниот напон, ниска потрошувачка на енергија, висока ефикасност и висока сигурност.Ние нудиме различни напојување напонот конвертори за различни апликација опрема.Безбедност Наставни Прирачник. 1. Товарот поврзани со излез на крајот од конвертор не треба да биде повеќе од макс наведени оптоварување моќ, било високо оценет оптоварување ќе предизвика штета на моќта регулаторот. 2. Не може да се користи долго време со MAX.Ако вашиот уреди оптоварување е блиску до MAX моќ, ве молиме изберете повисоко енергетско конвертор. 3. Ве молиме да го поврзете конвертор и вашиот уред според жици дијаграм се предвидени.

Главните својства