.

Коренот Свеќи Бара Рамнотежа Спа Ароматерапијата Свеќа, 8-Унца, Подигне-Лимон & Бергамот

Коренот Свеќи Бара Рамнотежа Спа Ароматерапијата Свеќа, 8-Унца, Подигне-Лимон & Бергамот

DEN 1665.60

Износ
Во форма достапна за нарачката

НАПРАВЕНИ ВО САД : Стакло свеќа формирана со најдобрите мешавина на восок и други премиум природни восоци (нема нафта-базирана или парафински восоци); со гордост се направени во Медина, Охајо.Се СОЗДАДЕ СВЕТИЛИШТЕ НА РЕЛАКСАЦИЈА : Изгореници до 66 часа и се врти секој простор во вашата приватна спа искуство.ЛИМОН s Timberline миризливи столбови се украсени со уметнички крошна на treelike гранки на врвот, во комбинација со мазна корави кората на свеќа тело.Со сите природни памук фитил, овие свеќи горат импресивен 17 часа по инч.Достапни во 14 секојдневниот движат дизајнер бои и 4 сезонски бои.Секој столб е 3 инчи во дијаметар, и се достапни во три височини; 3", 6" и 9".Мед Мешавини Колекција.Направена од страна Америка прв семејството на пчеларството, овие свеќи се направени со нашиот заштитен восок се вклопуваат и се спарени со неочекувани мед мириси кои содржат есенцијални масла за сетилните искуства подалеку од она што природата се наменети.Приходите од продажба на оваа збирка корист Проектот Apis м.Проектот Apis ms мисија е да се најде и директни истражувања за подобрување на здравјето и виталноста на мед пчела колонии, со истовремено подобрување на производството на земјоделските култури.Амос Ives Корен беше инспириран да започнете пчеларството бизнис кога рој на пчели слета на прозорецот на неговата Медина продавница за накит.Во 1869 година, Амос основана A. I. Корен Компанијата каде што тој е произведен нов beehive дека, за прв пат, го направи можно за beekeepers да го соберат својот мед без да му наштети на колонии на пчели.Тој почна да пишува книги и објавување на списанија, кои ние продолжуваме да ги објават денес и остануваат основните извори на информации за пчеларството индустрија.Коренот останува верен на своите минатото со фокус на она што го знаат најдобро – восок.Направена со најдобрите мешавина на восок, нашите свеќи исполнет со есенцијални масла за долготрајни, ароматични букет дека секогаш е точно на природата.

Главните својства