.

Moonsea Деца Нап Мат Цвеќиња за Девојки, Пренослив Перница и Руно Minky Ќебе, Лесни и Меки Совршен за Деца од Предучилишна, Дневни, Патување Вреќа за Спиење, 21 x 50 Одговара н

Moonsea Деца Нап Мат Цвеќиња за Девојки, Пренослив Перница и Руно Minky Ќебе, Лесни и Меки Совршен за Деца од

DEN 959.52

Износ
Во форма достапна за нарачката

Moonsea деца вреќа за спиење, вашиот совршен избор!.Вклучувајќи перница вметнете,на деца нап мат ќе помогне на вашето дете да ја добие остатокот тие треба со ова специјално дизајниран за нив.Овој нап мат им помага да се биде возбуден за нап и постигнување на висок квалитет на спиење.Погодност Дизајн : Дизајнот, со лесен за прицврстување на затворачите ремени и сметководствената рачка, деца нап мат може да биде свиткан, Неговото патување-friendly дизајн го прави лесен за вашиот малку еден да ги преземе своите нап мат-и-од училиште, sleepovers, и повеќе.Големина : Ќебе заврши големина : 41" x 33", мат заврши големина (вклучувајќи перница) : 21" x 50". Ќебе е направен од мек minky ткаенина за да се задржи деца удобно и пријатно додека тие спијат.Мека и Пријатна : Moonsea деца нап мат користите супер меки руно minky ткаенина и полиестер материјали.Лесно нега : Само се отстрани вклучени перница и поставете го вашиот нап мат во миење со ладна вода на нежна циклус и собори сува на ниска топлина.Тоа е совршена големина наменета за деца на возраст од 2 плус.Овој објект е совршен нап мат за предучилишните установи, детски градинки и дневните за деца на возраст од 3 до 6.Лесно Семејства : Кога несреќи се случуваат, само се отстрани вклучени перница и поставете го вашиот нап мат во миење со ладна вода на нежна циклус и собори сува на ниска топлина, не железо, не кајгана.Нашата цел е да обезбеди висок квалитет на производи со разумна цена за нашите клиенти.Приложените ќебе е наредени со руно minky ткаенина за да ги задржи малку еден екстра топло.Никогаш не се грижите за вашето дете удирање исклучите покрива со приложените ќебе.Големина : Ќебе заврши големина : 41" x 33", мат заврши големина (вклучувајќи перница) : 21" x 50" .Ткаенини : Убави цветни шема ткаенина надвор и ултра мека minky ткаенина внатре.Со изобилство на циркулацијата на воздух и не патентите, вашето дете може да се прилагодите на нивниот сон за да одговараат на нивните омилени спиење позиции.Совети : Бидејќи нашиот производ е вакумирани, ние сугерираат дека тоа може да биде ставена за неколку дена, или нежно patted по отворањето да се направи тоа се вратат на меки држава.Со убави цвеќиња шема, дека вашите деца ќе го сакам.На оваа високо-квалитетни материјали е дише, бледнеат отпорни.Нашите живописни бои беа направени да траат, па вие не мора да се грижите дека тие ќе исчезнат после миење.микрофибер.

Главните својства