.

Конференција веб Камера w/Микрофон & Звучник за HD1080P Видео Повик, Преносни Сите-во-1 Широк Агол Од 90° Камера, 10ft Глас Пикап, ПИ Бучава-Откажи, USB Plug&Play&Моќ, Speakerphone&Cam Сост?

Конференција веб Камера w/Микрофон & Звучник за HD1080P Видео Повик, Преносни Сите-во-1 Широк Агол Од 90° Камера,

DEN 3119.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

На Видео Конференции Дека се Работи & Прифатлива & Преносни : Ултра широк агол од 90° веб камера која овозможува Full HD 1080p видео повиците, на микрофони низа со 10ft глас пикап радиус, и прилагоди јачината на звукот на сите во еден елегантен & ултра-компактен уред, тоа е Nuroum C10-конференција камера!Се префрлат на подобар-оф искуство за вашата работа од дома, далечинско учење, или мал тим на интернет/хибрид соработка, преговори простор за состаноци, денес!.ПИ-овластени од Mics, Глас-оптимизиран Говорник : нејзиното 360° & up-to 10ft радиус глас подигнување на капацитетот значи дека ќе може да биде домаќин на многу 10 учесници одеднаш.Smart бучава сузбивање, ехо-поништување, и оптимизиран дуплекс двонасочна комуникација бидете сигурни дека секоја средба свој претставник може да се слушне со феноменална јасност, благодарение на ПИ-базирани патентиран аудио алгоритам & 4-елемент микрофони низа.Говорникот е наместена да се потенцира луѓе гласови и овозможува distortionless и чист звук дури и во висока јачина на звук.Лесно подесување, Допир Копчиња : возач-бесплатно, Plug & Play & Моќ преку еден USB кабел, кој е вклучена и организиран под основата.Нема моќ адаптерот е потребно.Исклучување на камерата или mics со еден допир.Прстен LED индикатор покажува во реално време статус, па вашата приватност е секогаш под контрола.Не е само лесен & преносни но исто така и на мат-готови, порцелан бела тело е покриено со специјална супстанца за да се спречи отпечатоци од прсти и други несакани места и да ја задржи својата алабастер-како појава.Различни Компатибилност : компатибилен со десктоп или лаптоп компјутери w/ Windows, mac OS, Linux, Chrome OS, и Андроид (уред зависат).Работи со размената на платформи како Зум, Skype, Гасена, Google Hangouts/Училницата, Go To Meeting, Blue Jeans, Грч/Facebook Live/xsplit/OBS, итн.Поддржани резолуции на 1920x1080/ 1280x720/ 640x480. Кодирање формати вклучуваат JPEG, MJPG, YUY2, Х. 264. Редовни фирмверот updatings донесе постојана перформанси, промоции (глас пикап, говорникот EQ, итн.) и новите функции.Апликации е достапна и за двата Windows и mac OS на Nuroum официјалниот веб-сајт!Како најбрзо што следниот ден испорака.Молња-брзо замена ако производот е оштетен за време на испорака.Прашања или барања?Ние ќе одговориме брзо и се секогаш во ваш интерес.

Главните својства