.

[Надгради] Linestereder HD веб-Камера со Микрофон,1080P Веб Камера,2021 USB Компјутер, Камера,Plug and Play, за Десктоп/Zoom/Skype/Снимање/Емитување, Конференции и Видео Повик

[Надгради] Linestereder HD веб-Камера со Микрофон,1080P Веб Камера,2021 USB Компјутер, Камера,Plug and Play,

DEN 239.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

【1080 P Full HD Камера】Ова е висока резолуција 1080 P full HD камера,која може да ви обезбеди јасен квалитет на сликата за видео повици, состаноци, онлајн курсеви, игри, видео надзор, во живо-стриминг услуги и забава. 【USB Plug&Play】USB камера е лесно да се постави, само Игра и да ја Приклучок со помош на USB кабел((вклучуваат 150cm/4.92 ft USB 2.0 моќ кабел), не постојат дополнителни возачот е потребно.Прилагодливи универзална клип може да ги исполни вашите мулти-агол потребите на компјутери, лаптопи, компјутери, Mac, андроид ТВ кутија, КОМПЈУТЕР, ЛЦД монитори и други рамни површини. 【Вграден Микрофон】На веб-камера со Микрофон може да се филтрираат други бучава.Тоа може да се обезбеди кристално јасна аудио и природни снимање во бучни околини.Навистина одлична за webinars, видео конференции и во живо стриминг. 【 Авто светлина Корекција】Со широк 110 степени агол на гледање, овој USB камера користете поголем дијаметар леќа за да добиете повеќе светлина и го направи слика повеќе посветла и појасна.Автоматско на слаба светлина корекција прави да се види јасно, дури и во слабо светло. 【Компатибилност】Поддршка на Повеќе Оперативни Системи, вклучувајќи Windows XP /Win 7 / Win8 /Win10 /Андроид v5.0 / MAC OS,исто така, може да се работи со Skype, Youtube, Зум, Face Time,Грч, слично на инстант пораки апликации.Спецификации.Видео : H=110 степени.Леќи На Камерата : Висок Квалитет На Стаклена Леќа.Видео Резолуција : 1920×1080/30fps.Микрофон : Вграден-во Бучава-поништување на МИКРОФОН.Функција : Plug & Play - Вози Оптоварување Автоматски.Зошто да го одберете нас?. 1.Веб камера донесува напредни леќа дизајн за да ви овозможи со high-definition 1080 P резолуција на квалитетот на сликата.Тоа може да достигне до 30 fps, што го прави лесно да се види секој detais јасно и без проблеми. 2.Ова е директно plug and play, без да инсталирате било кој софтвер е потребно да се поддржи тоа.Само отворете го лаптоп или десктоп и сте добро да се оди!. 3.Квалитетот на овој веб камера е неверојатен.Тоа дава јасна слика и квалитет на микрофонот е исто така супер јасно за видео повици. 4.Лесно употребливи со апликации како што се Зум,Duo,и Гласник.Работи без да успеат и да прави јасна слика и добар аудио преку тоа е вграден микрофон.Нашата нова генерација на Веб Дигитална Камера со високи перформанси веб дигитален производ загарантирани со нашата технологија и квалитет.Тоа е производ за реално време пренос на податоци со PC преку USB порта, со висока резолуција и брз пренос стапка.Тоа е лесен и лесно да се носат, која носи удобноста на вашиот живот.

Главните својства