.

4M француски Поврзана Пеперутка Комплет од Малку Занает Деца, Специјално Дизајнирани за Плетење Ролна им Овозможува на Децата да Направи Своја Предиво Пеперутки, В?

4M француски Поврзана Пеперутка Комплет од Малку Занает Деца, Специјално Дизајнирани за Плетење Ролна им Овозможува

DEN 347.04

Износ
Во форма достапна за нарачката

ПЛЕТЕЊЕ БЕЗ ИГЛИ : Понекогаш се нарекува гајтанот плетење, corking, tomboy плетење, и колче плетење.КОГНИТИВНИ ПРИДОБИВКИ ЗА ДЕЦАТА : Плетење помага да развиваат когнитивни способности како што е фокус и концентрација.Тоа, исто така, ги утврдува казна-моторните способности кои се потребни за пишување.Следните обрасци од лево кон десно и да го гледаат непосредна напредок помага со доверба во читањето.Да НАУЧАТ ЗАЕДНО : француски плетење е голем занает за квалитетно време со родителите и децата, или браќа и сестри да учат заедно.ДЕТАЛНИ ИНСТРУКЦИИ : чекор-по-чекор што може да се види инструкции се воведе француски плетење основите за почетниците.СÈ што ВИ ТРЕБА ВО ЕДНА КУТИЈА : Нема стрес за родителите морале да код дополнителни резерви.Сите што ви треба за вашиот проект е вклучена.ВКЛУЧУВА СÈ што ВИ ТРЕБА ДА се СОЗДАДЕ 3 ПЕПЕРУТКИ : француски плетење алатка, капчиња игли, пластични игли за шиење (2), обоени предиво (портокалова, зелена, жолта, розова и сина), googly очи (6), и детален што може да се види инструкции.Векови 8+.Француски Поврзана Пеперутка Комплет од Малку Занает Деца од 4 МИЛИОНИ.Специјално дизајнирани за плетење ролна им овозможува на децата да направи своја предиво пеперутки.Плетење без игли е одличен вовед во овој предиво занает.Француски плетење е исто така познат како гајтанот плетење, corking, tomboy плетење, и колче плетење.Повеќе од само еден креативен излез, плетење помага да развиваат когнитивни способности како што е фокус и концентрација, како и зајакнување на казна-моторните способности кои се потребни за пишување.Следните обрасци од лево кон десно и да го гледаат непосредна напредок помага со доверба во читањето.Францускиот Плетење Пеперутка Комплет е голем занает за квалитетно време со родителите и децата, или браќа и сестри да учат заедно.Чекор-по-чекор што може да се види инструкции се воведе француски плетење основите за почетниците.Без стрес за родителите морале да код дополнителни резерви.Сите што ви треба за вашиот проект се вклучени.ВКЛУЧЕНИ ВО КОМПЛЕТОТ : француски плетење алатка, капчиња игли, пластични игли за шиење (2), обоени предиво (портокалова, зелена, жолта, розова и сина), googly очи (6), и детален што може да се види инструкции.Векови 8+. 4 M едукативни играчки опфаќа широк спектар на предмети, како и секоја играчка е креативен, креативни, инспиративна и најмногу од сите да се забавуваат!.

Главните својства