.

Mirah Belle - Калинка Семе - Анти - Стареењето Лице Масло - Смирува Брчките, Фини Линии, флеки - Органски, Вегетаријанци, без Суровост - 30 ml

Mirah Belle - Калинка Семе - Анти - Стареењето Лице Масло - Смирува Брчките, Фини Линии, флеки - Органски, Вегетаријанци,

DEN 600.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Кожата Загриженост - Против Стареење Бенефиции, Зрели и Збрчкана Кожа.Состојки : Калинка Семе на Нафта, Argan Масло и Сончогледово Масло.Органски, Природни, Вегетаријанци, Без Суровост.Нашите производи се рачно изработени со користење само на тоа му треба одговорен однос извори, премија состојки од Мајката Земја.Секој еден е внимателно избран за нивната корист за вашата кожа, и да се осигура подмладителен искуство.Органски Нега на Кожата има за трансформација магија.Нежна врати на центар која ги поврзува вас, до вашиот preciousness.Нека тие моменти на допир се пополни со љубов и јадев од кожата на душата.Се истражуваат со Mirah Belle и открие вашата Убавина Ритуал.Богата, хранливи масло кое содржи високо ниво на anti-oxidants.Тој помага во борбата против слободните радикали и стареење на кожата, помага да се лекува, заштита и придавам влогови на сува, испукана, зрели, и иритирана кожа, ревитализира досадна или зрела кожа, помага со брчки, ја подобрува еластичноста на кожата, и го смирува помали иритации на кожата.Калинка семе на нафта е многу скапо.Се богати со антиоксиданси, pomegranates неутрализира дејството на слободните радикали во нашето тело.Анти-стареењето растителни соединенија во овошје исто така помага во стимулирање на keratinocyte клетки (клетки на кожата) и да помогне во мобилната регенерација а со тоа одржување на брчките и доделување на кожата во заливот.Argan масло е E - витамин и масни киселини-натоварени масла добиени од дрвја роден во Мароко, и тоа претставува еден куп придобивки за косата и кожата.Кога се применува на вашето лице, argan масло може да ви помогне во заштитата од сонцето штета, хидрат на кожата, намалување на знаците на стареење, па дури и да помогне во контрола на мрсна кожа.Кога станува збор за нега на кожата денес, сончогледово семе на нафта е одличен извор на витамин Е, богати со хранливи материи и антиоксиданси, и е ефективен за совладување нега на кожата проблеми, како акни, воспаление, генерален црвенило и иритација на кожата.Сончогледово масло има emollient својства кои им помагаат на кожата задржи својата влага.Масло од авокадо е одлична алатка за готвење вкусна и здрава храна.Неговиот одличен извор на антиоксиданси, есенцијални масни киселини, минерали и витамини.На абсорбента масло се смета дека има бројни придобивки за кожата, како и навлажнувачки суви раце или дејствуваат како природни sunblock.

Главните својства