.

Gaming Headphone за КОМПЈУТЕР со Микрофон Над-Уво Едно копче Копче за Исклучување на Слушалки со Контрола на Јачина на звук 3.5 mm Аудио Намалување на Шумот USB LED Светло Кул Ст?

Gaming Headphone за КОМПЈУТЕР со Микрофон Над-Уво Едно копче Копче за Исклучување на Слушалки со Контрола на

DEN 719.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

ФАНТАСТИЧЕН ЗВУК : Оваа неверојатна гејмерски слушалки е внимателно дизајниран за да ви овозможи со висок квалитет на звук и omnidirectional намалување на шумот.УДОБНО ДА : Earmuffs користи со кожата-friendly кожа материјал, и супер меки Над-уво влошки што е поудобно за долго време се носат.КУЛ LED СВЕТЛО : Блескавите LED светла се дизајнирани на earcups и микрофон, истакнувајќи ја атмосферата на играта.Прекрасен амбиент бучава изолација.КОНТРОЛА на ЈАЧИНА на звук и ЕДНА КОПЧЕТО MUTE : Линијата се опремени со ротациони волумен контролер, едно копче Микрофон mute, повеќе лесен за употреба.Исклучителна изработка и моден изглед.УЖИВААТ ГОЛЕМА КОМПАТИБИЛНОСТ : 3.5 mm конектор ќе го направи ќе неограничен број можности за КОМПЈУТЕР,Лаптоп,Користете две женски еден машки аудио кабел адаптер компатибилни со PS4,Xbox Еден,Xbox 360,паметен Телефон.Фантастични Игри Слушалки со Микрофон, Опкружувачки Звук, Намалување на Шумот, Контрола на Јачина на звук, Еден Копчето за Исклучување, LED Осветлување, Удобно Earmuffs, Висока Compatiblity, 2.2 Метри Кабелот за PC, PS4, Новиот Xbox Еден, Лаптоп, Компјутер Спецификации : Возачот дијаметар : 50mm Отпорност : 32 Ohm Чувствителност : 114d B +/- 3d B Фреквентен опсег : 20-20 KHz Микрофон димензија : 6.0 * 5.0 mm Микрофон чувствителност : -34d B +/- 3d B Микрофон отпорност : 2.2 kohm Directivity : Omnidirectional LED работен напон : DC5 V +/- 5% Работат на струјата : Подолу 100m A Слушалки интерфејс : USB порта(приклучокот USB конекторот, LED светло е вклучено, исклучете, тоа исклучите) + 3.5 mm порта Кабел должина : Околу. 2.2 m / 7.22 ft Слушалки големина : Прибл. 22.15*23.5*10.85 cm/ 8.72*9.25*4.27 во Слушалки тежина : 378.00 g / 13.34 оз Пакет тежина : 543.30 g / 1.19 Lb Пакет Содржина : 1 * G2000 Гејмерски Слушалки 1 * англиски јазик Прирачник за Корисникот 1 * Y Аудио Кабел За 3,5 мм Аудио Y-Кабел : се Врти 3.5 mm аудио eadphone џек порта и 3.5 мм микрофон пристаништето во комбо еден 3.5 mm аудио/микрофон порта.Овозможува користење на мобилен телефон,PS4, Xbox Еден или еден 3.5 mm текст компјутер.Белешки : 1.Оваа компатибилни слушалки со КОМПЈУТЕР,лаптоп,компјутер(Windows,linux и други итн.),тоа е, исто така, компатибилни со PS4,Xbox 360 и Другиот Уред(треба употреба 3.5 mm 2 1 Y аудио кабел,Тоа е вклучуваат во кутија). 2.Овој приклучок за слушалки има еден USB порт(приклучокот USB конекторот, LED светло е вклучено), еден 3.5 мм аудио џек(зелена) и еден 3,5 мм микрофон порта(црвено).Една Година Гаранција од ENVEL : Вашето задоволство е наш највисок приоритет.ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате со било какви прашања во врска со нашите производи.

Главните својства