.

КООРДИНАТОР Соларни Надворешен Ѕид Led Светилка Надворешен Ѕид Светилка за Осветлување на Двор Водоотпорен Човечкото Тело Индукција Коридор Светилка

КООРДИНАТОР Соларни Надворешен Ѕид Led Светилка Надворешен Ѕид Светилка за Осветлување на Двор Водоотпорен Човечкото

DEN 1312.80

Износ
Во форма достапна за нарачката

1. Сончевата светлина : Со своите економски дизајн, пристап светлина има соларни панели, кои може да се апсорбира сончевата енергија во текот на денот и автоматски да се вклучи и да се заштеди енергија во текот на ноќта.Уживате во слободен осветлување сите ноќ!. 2. Лесен за инсталација : сончевата светлина може да се состави во само неколку минути.Кога го користите за прв пат, ве молиме да го отстраните spacer под светилка капа, инсталирајте секој дел заедно, а потоа да им помогнам на куп во почвата.Ве молиме имајте во предвид дека уделот е ставен во цевката и треба да се извади прво. 3. Водоотпорна : Нашата надворешна градина светла се изработени од корозија-отпорни од нерѓосувачки челик и се трајни.IP44 водоотпорен оценка, вие не треба да се грижите за изложување на светло, дожд или снег. 4. Широк спектар на апликации : отворено соларни светилки, можете да го користите на било отворено, како што се градини, тревници, вили, патеки или courtyards.Кул бело светло помага да се создаде романтична и удобна атмосфера, погоден за секојдневна и празнична декорација.Светне на вашиот начин на живот. 5. Сопственик тоа го прави вашиот двор повеќе романтичен.Спецификација класификација : [100 LED три функции], [100 LED три функции] два пакети, [100 LED три функции] 4 пакети, [76 светла КОЧАН три функции], [114 LED три функции], 100 LED бела (два пакети и четири пакети) Контактирате со услуга), 180 LED три функции, [90 LED три функции], [КОЧАН три функции], 20 LED светлина напредна верзија (луѓе шетаат light off), 30 LED светлина напредна верзија (луѓе шетаат light off), 48 LED светла КОЧАН high-end верзија (луѓе шетаат Light off), 20 LED светлина [светлосни уреди со покажувач на ноќното долго светло], 40 LED три-функција ѕид светлина, CL-118 светлина, CL-166 светлина, CL-190 light Continuous осветлување време : 6-12 hours Protection ниво : IP65 Light код тип : LEDRated моќ : 10 (W)Напон : 3.7-4.2 (V)Димензии : 180*120*80 (mm) 70.8 X47.2 X31.5 inches Life : 10000 (h) Switch тип : inductive Uses : отворено градина светла.

Главните својства