.

Blackhead Смена Алатка за Полнење на Акни, Отстранување Комплет Blackhead Почиста Пинцети Comedone Extractor Алатка Pimple Пукање Комплет со Складирање Кутија за Blemish, Whitehead Пукање, Zit О?

Blackhead Смена Алатка за Полнење на Акни, Отстранување Комплет Blackhead Почиста Пинцети Comedone Extractor

DEN 383.52

Износ
Во форма достапна за нарачката

Високо-квалитетни материјали : сите акни, отстранување комплет се направени од не ' рѓосувачки челик, Корозија-отпорни, Безбедно да се disinfect, Лесно да се чисти, Може да се користи за различни видови на кожата (како што се чувствителни лице, Мрсна кожата, Сува кожа, Особено погоден за акни на кожата), Pimple пукање комплет може да се намали ризикот од инфекција.Ефектот на отстранување на blackheads и акни е подобро, И ризикот од инфекција е помал.Ефектот на отстранување на blackheads и акни е подобро, И ризикот од инфекција е помал.Ве молиме погледнете го вториот производ слика за детални големината на blackhead extractor алатка.На comedone extractor алатка вклучува акни игли, клипови за да ги задоволат вашите различни потреби.На blackhead смена постави алатка се користи за да се отстрани различни големини на blackheads/whiteheads, Miliary осип, Мозолчиња, Флеки, И затнат порите.Тоа е ергономски дизајниран и лесно можат да бидат управувани на лицето, Т зона, Носот, Брадата или други позиции.Широко се користи : ефективни pimple попер алатка која може да го задржи вашето лице чиста и мазна, без да потрошите многу време и пари во салон за убавина.Во споредба со нормалниот начин на користење на вашите прсти, На pimple blackhead смена extractor алатка за полнење остава помалку лузни.Погоден за патување : 5 парчиња, Мала големина, Погодно за чување и транспорт, И само зема мал простор во чанта или куферот.На comedone extractor алатка вклучува акни игли, клипови за да ги задоволат вашите различни needs High-квалитетни материјали : сите акни, отстранување комплет се направени од не ' рѓосувачки челик, Корозија-отпорни, Безбедно да се disinfect, Лесно да се чисти, Може да се користи за различни видови на кожата (како што се чувствителни лице, Мрсна кожата, Сува кожа, Особено погоден за акни на кожата), Pimple пукање комплет може да се минимизира ризикот од infection Multi-функционални и почиста blackhead смена алатка : слободно blackhead extractor алатки во собата е повеќе хигиенска од прсти.Ве молиме погледнете го вториот производ слика за детални големината на blackhead extractor алатка.Прво ставите топла крпа на лицето област да се отвори порите, А потоа избришете вашиот пора област и алатки со алкохол пред/за време и по.Тоа е ергономски дизајниран и лесно можат да бидат управувани на лицето, Т зона, Носот, Брадата или други позиции.Тоа им помага да се отстрани blackheads, Whiteheads, Акни, мрсни честички и акни, Решавање на разни кожа на лицето проблеми, И да се избегне инфекција.На blackhead смена постави алатка се користи за да се отстрани различни големини на blackheads/whiteheads, Miliary осип, Мозолчиња, Флеки, И затнат порите.На blemish whitehead отстранување ќе биде добар избор за вас.На blemish whitehead отстранување ќе биде добар избор за you Widely користи : ефективни pimple попер алатка која може да го задржи вашето лице чиста и мазна, без да потрошите многу време и пари во салон за убавина.

Главните својства