.

Mirah Belle - Органски Вечерна Јаглика, Шипинка - Негување на Лицето Масло - Сува, Дехидрирани, Оштетена Кожа - Вегетаријанци, Природно и без Суровост - 30 ml

Mirah Belle - Органски Вечерна Јаглика, Шипинка - Негување на Лицето Масло - Сува, Дехидрирани, Оштетена Кожа

DEN 600.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Типот на кожата : Сува и Дехидрирана Кожа.Состојки : Вечерна Јаглика Нафта, Шипинка Масло, Сончогледово Масло и Маслото од Јојоба.Органски, Природни, Вегетаријанци, Без Суровост.Нашите производи се рачно изработени со користење само на тоа му треба одговорен однос извори, премија состојки од Мајката Земја.Секој еден е внимателно избран за нивната корист за вашата кожа, и да се осигура подмладителен искуство.Органски Нега на Кожата има за трансформација магија.Нежна врати на центар која ги поврзува вас, до вашиот preciousness.Нека тие моменти на допир се пополни со љубов и јадев од кожата на душата.Се истражуваат со Mirah Belle и открие вашата Убавина Ритуал.Богат извор на витамин А и масни киселини, вклучувајќи ги гама-linolenic киселина (GLA), вечерна јаглика промовира здрава кожа, со враќање на влага и помагање за одржување на еластичноста на кожата.Благотворно вечерна јаглика се користи за да им помогне со услови како егзема и е одличен масло за сува, стареењето на кожата.Авокадо се исто така добар извор на витамин Е, кој е важен антиоксидант кој помага во заштитата на кожата од оксидативен штета.Повеќето Американци воопшто не се доволно витамин Д преку нивната исхрана.Вашата кожа има потреба од тоа да се создаде колаген, кој е главниот структурен протеин кој ја чува вашата кожа силен и здрав.Користи cosmetically или локално, Вечерна Јаглика Нафта смирува и moisturizes кожата, скалпот и косата, додека подобрување на еластичноста.Исто така, промовира здрава, јасно, rejuvenated тен, со зголемена зрачења и адреси грубост, брчки, црвенило, сушење и иритација.Маслото од јојоба има анти-воспалителни својства, кои помагаат да се скроти chaffing и chapping, намалување на црвенилото предизвикано од сушење, олеснување на ефектите од егзема и розацеа, и ја чува кожата мирно и удобно.На Витамин Е и Б-комплекс витамини во маслото од Јојоба помогне во кожата поправка и штета контрола.Шипинка масло содржи богатство на есенцијални масни киселини, вклучувајќи линолова и linolenic acid.Многу масни киселини во шипинка масло направи одлична опција за хидратантен сува, јадеж на кожата.На кожата, исто така, лесно се апсорбира на нафта, овозможувајќи им на своите антиоксиданси да патуваат длабоко во кожи слоеви.

Главните својства