.

Волна Предиво за Плетење Мека Mohair Поврзана Долго Волна Предиво DIY Шамија Капчиња Тема Резерви (со Капчиња)(Бело)

Волна Предиво за Плетење Мека Mohair Поврзана Долго Волна Предиво DIY Шамија Капчиња Тема Резерви (со Капчиња)(Бело)

DEN 258.96

Износ
Во форма достапна за нарачката

★ Премиум Материјал - Висок квалитет, мека, трајни mohair, волна и влакна ви даде мека на допир смисла. ★ Широка Примена - Може да се користи за да се ткаат марами, shawls, џемпери, капи, чевли, седиште перници, итн. ★ Предност - Анти-pilling и анти-намалување, елегантен и удобен. ★ Рака Мие - Со волна предиво може да се мијат со рака и може да се рамни да се исуши или ниска температура за пеглање, многу лесен за чување. ★ Различни Бои по желба - Различни бои ги задоволува вашата различни потреби, многу удобен,донесе голема корист искуство за вас.Answer : ___________________________ Note : .Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.Шамија Предложи Количина : .За 10-12 skeins за еден предиво шамија, со користење на 2 mm капчиња игла, и заврши шамија ќе биде 200 cm x 50 cm(78.74 во x 19.69 во).Околу 12 skeins за три предиво шамија, со користење на 8-9 мм права игла, и заврши шамија ќе биде 170 cm x 25 cm(66.93 во x 9.84 во).Околу 16 skeins за четири предиво шамија, со користење на 7-8 мм права игла, и заврши шамија ќе биде 170 cm x 25 cm(66.93 во x 9.84 во).За 24 skeins за шест предиво шамија, со користење на 4-5 мм роб игла, и заврши шамија ќе биде 170 cm x 25 cm(66.93 во x 9.84 во).Џемпер Предложи Количина : .Жените Џемпер : за 7-8 skeins за еден предиво, 11-12 skeins за двојно предиво, 14-15 skeins за три предиво.Мажите Џемпер : околу 9-10 skeins за еден предиво, 13-14 skeins за двојно предиво, 15-16 skeins за три предиво. 3-5 Години : околу 3-4 skeins за еден предиво, 4-5 skeins за двојно предиво, 6-8 skeins за три предиво. 6-8 Години : околу 5-6 skeins за еден предиво, 7-8 skeins за двојно предиво, 10-12 skeins за три предиво. 9-12 Години : околу 6-7 skeins за еден предиво, 9-10 skeins за двојно предиво, 12-14 skeins за три предиво.

Главните својства