.

SATA 6-Парче Full-полски Метрички Комбинација Клуч Сет со Форумот Кутија Завршува и Лесен-за-Носат Клуч Рек - ST09018SJ

SATA 6-Парче Full-полски Метрички Комбинација Клуч Сет со Форумот Кутија Завршува и Лесен-за-Носат Клуч Рек

DEN 565.92

Износ
Во форма достапна за нарачката

РАЗНОВРСНА СЕТ : Професионална алатка сет вклучува 8, 10, 12, 13, 14 и 15mm комбинација клучеви со crowfoot и кутија-крај страни.ФОРУМОТ КУТИЈА ЗАВРШУВА : Кутија завршува со 15 форумот агол обезбеди соба за вашиот стави на запалената кога затегнување на fastener рамна на површината.ЦЕЛОСНАТА-ПОЛСКИ КРАЈ : Хром, полн-полски заврши брише лесно да се чисти и се противи ' рѓа или корозија.OFF-АГОЛ ВЧИТУВАЊЕ : Кутија завршува функција на off-агол вчитување дизајн кој костец побрзо и го намалува fastener заокружување.КЛУЧ РЕК : Доаѓа спакувана во еден лесен-за-носат клуч решетката за транспорт, складирање и организација.SATA алатки се одговорно дизајниран да им помогне на професионален и на мажите и на жените континуирано подобрување на светот околу нив.SATA клучеви дојде во суштинско значење стандард и метрички големини и се достапни во удобен сетови.Совршен за секој техничар е, електричар или механичар е лента со алатки, овие високо-квалитетни клучеви се идеални за дизел механичар е, тешка опрема, земјоделски машини, автоматски поправка; или отстранување на силно ' рѓосано, заглавени на ореви и завртки.Дебели и тенки греди и повеќенаменски, затворени-јамка дизајни ви овозможи да се цврсто контрола на инструмент со леснотија да се стегне и се олабави хексадецимален или квадратни ореви и завртки.Дополнително, со лесна шминка, вие не треба да се компромитира на моќност.Ласерски-гравиран мерење на обем на алатка ви помага брзо идентификување на правото големина.За дополнителна погодност, алатка ролни или организаторите нека носите вашиот алатки кавга слободен кога сте во движење.Целосната-полиран хром финиш нуди чисти, модерен изглед.Покриени од страна на животот , SATA клучеви ви помогне да одам на работа.

Главните својства