.

Ahenque Памук турски Крпа/Плажа Крпа/Бања Пешкир, 37 x 73(95 cm x 185 cm), Светлината Јоргованот/Виолетова&Крем (Светлина Јоргованот)

Ahenque Памук турски Крпа/Плажа Крпа/Бања Пешкир, 37 x 73(95 cm x 185 cm), Светлината Јоргованот/Виолетова&Крем

DEN 379.20

Износ
Во форма достапна за нарачката

100% Памук.Увезени.Ahenque влошки се направени од природни памук и handwoven на наѕира со традиционалните методи што го прави здрав за повеќе употреби.Природно, еко-пријателски Peshtemal/турски Крпа суши брзо и апсорбира многу вода споредуваат со класичен крпи.Станува помек во секое миење.Бои : Светло Јоргованот/Виолетова&Крем, Peshtamel/Крпа Големина : 37" 73 x" ~ 95 cm x 185 см.Тоа е густа текстури дава својот висок квалитет и тоа го прави повеќе вода абсорбента и, исто така, се разликуваме од другите peshtemals.Ве молиме миење на pesthemal пред првата употреба.Одлично за СПА/Сауна/Фитнес/Јога/Бања/Плажа/Базен/Парк/на Пикник.Peshtemal е традиционален турски крпа која се користи со векови во турска бања, наречен Амам.Нашата автентична природна, еко-пријателски peshtemal е страна loomed традиционалните методи.Таа има висока вода абсорбента сопственост, е лесен и суши многу побрзо се спореди класичен крпи.Тоа е толку практична за употреба во БАЊАТА/Сауна/Фитнес/Бања/Плажа/Базен/Парк/на Пикник или дури и тоа ќе биде одлично да го користите како tablecloth.Тоа е направено на природен памук.Ќе сакаат да се чувствуваат природни мека текстура на нашата премиум квалитет peshtemal кој добива дури и многу помек во секое миење.Тоа е густа текстури дава својот висок квалитет и тоа го прави повеќе вода абсорбента и, исто така, се разликуваме од другите peshtemals.Ве молиме миење на pesthemal пред првата употреба.Бои : Сина, Портокалова, Крем Приближна Големина : Peshtamel/Крпа Големина : 37" 73 x" ~ 95 cm x 185 см Грижа Инструкции : Машина за миење на max 104℉ ~ 40ºC, не кајгана, Сушење на ниска/средна циклус.

Главните својства