.

Бебе Alpaca Предиво од Волна Сет од 3 Skeins DK Тежина - Небесен Мека и Совршен за Плетење и Crocheting (Тиркизна, DK)

Бебе Alpaca Предиво од Волна Сет од 3 Skeins DK Тежина - Небесен Мека и Совршен за Плетење и Crocheting

DEN 719.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Донесе Вашите Идеи за Живот : Дали сте за планирање прекрасен шамија или пријатна џемпер, нашите волна предиво ви помага да се создаде прекрасни парчиња вашите најблиски, ќе ги негува!Со 3 skeins со вкупна тежина од 150 грама (50grs/skein), единственото ограничување е вашата имагинација.Фамозно Топло, Луксузно Мека : Познат по своите термички својства, нашите плетење предиво ви држи топло, кога температурата паѓа, но сепак тоа останува лесен и дише!И, бидејќи тоа е нежна за деликатна кожа, тоа е идеален за бебе облека, како капа и booties. 100% Бебе Alpaca Волна : Извори директно од производителот во Перу, секој skein на предиво е нарачана за Alpaca Склад!Како резултат на тоа, ние сме во состојба да понуди премиум волна, која е убаво уникатен, изненадувачки силна, сите природни и дури и противалергиски.Предиво Спецификации : Нашиот занает предиво е совршен за широк спектар на DIY проекти!Тежина : DK, Yardage : 109 метри (100 метри), Skein Тежина : 50 grs (1.76 унци), Дебелина : 4/8, 4 ply, 8 откачи (околу 1120 дворови/lb), и Мерач : 10 x 10 cm, 28 R - 22 M.НИ игла големина 6-9 да се препорачува.Продавница Ризик : Со над 15 години на искуство, Alpaca Склад е компанија knitters доверба!Ако можете да ја извршите во било какви проблеми или прашања за нашата мека бебе предиво, ве молиме ги споделите со нашата служба за корисници тим знаат.Сите налози се поддржани со целосна 30-ден гаранција.

Главните својства