.

Џексон Безбедност TrueSight II Заварување Надворешни Безбедност Леќа, Јасно Багра (на Случај 10), 30320

Џексон Безбедност TrueSight II Заварување Надворешни Безбедност Леќа, Јасно Багра (на Случај 10), 30320

DEN 640.08

Износ
Во форма достапна за нарачката

Употреба : разноврсна производ, оваа јасни надворешни безбедност леќа помага да го заштитите вашиот автоматско затемнување филтер од искри, гребнатини и чад.Карактеристики : Достапни и пакувани како случај на 10, на Џексон Безбедност True Sight II Надворешни Безбедност Леќа работи и со Џексон Безбедност True Sight II Дигитални ADF Заварување Шлем (се продава одделно).ПРЕДНОСТИ – Овие надворешни безбедност леќи се потребни за да се помогне да го продолжи животот на вашиот ADF; Џексон Безбедноста прави сигурни дека тие го носат замена на делови за вашиот заварувач и стручни работници.Разноврсна производ, оваа јасни надворешни безбедност леќа, ви помага да го заштитите вашиот автоматско затемнување филтер од искри, гребнатини и чад.На располагање и спакувани во случај на 10, на Џексон Безбедност True Sight II Надворешни Безбедност Леќа, работи добро со Џексон Безбедност True Sight II Дигитални ADF Заварување Шлем (се продава одделно).Овие надворешни безбедност леќи се потребни за да се помогне да го продолжи животот на вашиот ADF.Џексон Безбедноста прави сигурни дека тие го носат замена на делови за вашиот заварувач и стручни работници.Основана во 1933 година, Џексон Безбедност е изграден век долга репутација за доставување на иновативни безбедност решенија во заварување и лична заштитна опрема индустрии.Кога станува збор за обезбедување на безбедносни решенија со долги-трајни вредности, трајност и удобност, Џексон Безбедност има постави стандард.Дали треба е за заварување заштита во челик изработка на животната средина, шеф заштита на градилиштето, или слух за заштита на аеродромот, Џексон Безбедност обезбедува широка палета на безбедноста избори за да ги задоволат потребите на секое работно место и на секој работник.Џексон Безбедност True Sight II Изградена-во зголемување на леќата.Четири независни сензори поставени за да се намали можноста за блокада во текот на заварување.Голем, посебно копчиња со LED индикатор за Заварување, Факелот и Мелење режими.Индикатор за слаба батерија.Не retainer за лесно шлем инсталација и отстранување.

Главните својства