.

8MP Varifocal веб Камера 10X Оптички Зум на Камерата,5-50мм Ротирачки-фокус Webcameras со Cmos IMX179 Image Sensor,Висока Брзина на Видео-Конференција Зумирате веб Камера,Plug&Play Usb Веб Камери

8MP Varifocal веб Камера 10X Оптички Зум на Камерата,5-50мм Ротирачки-фокус Webcameras со Cmos IMX179 Image

DEN 1847.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Совршен за долги видите опсег : . Сензор : Sony IMX179.Погодно да се користи за повеќето OS.10 X optical zoom USB камера се користи за сите типови на машински визија,електронски микроскоп,медицински машина,автоматизирана слика стекнување систем,3 D скенер,VR камера,електронски микроскоп,медицински машина,автоматизирана слика стекнување систем. 5-50мм varifocal леќа usb камера со IR-намалување на филтер@650nm за вистинската боја ден слики/видео,фокус прилагодливи.Plug-&-Play (UVC во согласност).Нашите usb камера може да работи заедно со веб камера софтвер се инсталира по стандард во КОМПЈУТЕРОТ. 3200x2400@ 20fps.Plug-&-Play (UVC во согласност).Идеален за долги снимање и видео-конференција и класа настава на снимањето.Можат да бидат поврзани со заградата.8 мегапикселна webcamera usb 02 G Серии се користи топ сензор Sony IMX179 кој е висок стандард во однос на квалитетот на сликата и чувствителност перформанси.0 ХС/FS Авто изложеност АЕК Поддршка/Авто бела blance AEB Поддршка Ефективни Пиксели : 3264 X2448/3200 X2400/2592 X 1944/2048Х1536/ 1600 X1200/1280 X960/1024 X768/800 X600/640 X480 Перформанси : 3264 X2448 MJPEG 15fps YUY2 2fps 3200 X2400 MJPEG 20fps YUY2 3fps 2592 X 1944 MJPEG 15fps YUY2 3fps 2048Х1536 MJPEG 20fps YUY2 3fps 1600 X1200 MJPEG 20fps YUY2 10fps 1280 X960 MJPEG 20fps YUY2 10fps 1024 X768 MJPEG 30fps YUY2 10fps 800 X600 MJPEG 30fps YUY2 640 X480 30fps MJPEG 30fps YUY2 30fp Прилагодливи параметри Светлина/Контраст/Боја сатурација /Definition/Гама/WB Напон DC 5 V/тековни 150m A/работа температура СТЕПЕНИ(-20~70) за Поддршка на оперативниот СИСТЕМ "Win XP/Vista/WIN7/WIN8/Linux со UVC/Mac-OS X 10.0 пренос на податоци,зафаќаат помалку сообраќај,ќе се обезбеди стабилни и одлично познавање видео,во голема мера се подобри работната ефикасност.0 пренос на податоци,зафаќаат помалку пропусен опсег,во голема мера се подобри работната ефикасност.IEights usb камера може да работи заедно со веб камера софтвер се инсталира по стандард во КОМПЈУТЕРОТ. 【8 MP 2448 P Голема Брзина USB2.Поддршка OTG : .Спецификација за производ : cmos Сензор (1/3.0 Висока Брзина/USB2.0 или погоре со UVC.0 OTG : USB Поврзувањето пристаништето во оваа модулот на камерата поддршка high speed usb 2.Стандардно 3 метри USB кабел.2" Sony Imx179 слика сензор за подобра слика перформанси.【5-50мм Varifocal Леќи на Камера】10 X оптички зум usb камера,5-50мм прирачник ротирачки-фокус леќи на камера се специјално дизајнирани и оптимизирани за професионални видео продукција,надзор и систем за производство, индустриски визија.0 OTG : USB Поврзувањето пристаништето во оваа модулот на камерата поддршка high speed usb 2.Погодно да се користи за повеќето OS.0 Висока Брзина/USB2.Стандардно со 3 метри USB кабел.Совршен за долги видите опсег : Може да се поврзе со заградата.Мини Осветлување : 0.0 модулот на камерата со 3 метар USB2.5 LUXDefault 3 метри USB кабел.Perfect за високо ниво видео систем за лични или индустриски.Стандардно 3 метри usb кабел.

Главните својства