.

Празни Стаклени Ампули - 9 ml - 2 Dram Сина Боја на Капа - 48 Единици

Празни Стаклени Ампули - 9 ml - 2 Dram Сина Боја на Капа - 48 Единици

DEN 117.60

Износ
Во форма достапна за нарачката

Овие врвен квалитет, празни стаклени ампули/шишиња може да се користи за пакување на хомеопатијата апчиња, пелети, globules, гранули, хомеопатијата dilutions, мајка тинктури, арома терапија производи, есенции, хемија лабораториски хемикалии, примероци итн.Направени со многу висок квалитет на стакло материјал (borosilicate).Безбедно и сигурно dropper и капа се спречи истекување.Спакувани се во пластични предмети, со внатрешни баласт за безбедност.Овие врвен квалитет, празни стаклени ампули/шишиња може да се користи за пакување на хомеопатијата апчиња, пелети, globules, гранули, хомеопатијата dilutions, мајка тинктури, арома терапија производи, есенции, хемија лабораториски хемикалии, примероци итн.Направени со многу висок квалитет на стакло материјал (borosilicate)Безбедно и сигурно dropper и капа спречи leakage Packed во пластични предмети, со внатрешни баласт за safety Extra/free количество вклучени во секој пакет да се направи се за било кршење или штети во transit Glass ампули/шишиња се издржливи и можат да се користат за долгорочно складирање и/или се користи, ако required These стаклени ампули/шишиња се многу мали и се идеални за преземање на мали количини на лекови, козметика и др.во патни торби и pockets Extensively се користи од страна на лекарите/аптеки во светот за пополнување на мали количини на лекови за пациентите.

Главните својства