.

Дизајн Toscano KY2417 Биста на Микеланџело е Статуата на Давид,Антички Камен

Дизајн Toscano KY2417 Биста на Микеланџело е Статуата на Давид,Антички Камен

DEN 1459.20

Износ
Во форма достапна за нарачката

Димензии : 15.5"Wx13"Dx24.5"H 22 lbs.Рака-наѓ со користење real кршен камен сплотени, со висок квалитет дизајнер смола.Секое парче е индивидуално рака-заврши од страна на нашите занаетчии.Ексклузивно за Дизајн Toscano бренд и совршен за вашиот дом или двор.Отсликува младиот пастир чија вера во Бога му е дозволено да се убие гигант Голијат.Еден од најдобрите реплика статуи на Дејвид сме го виделе!Ова два метри висока класична скулптура биста replicates еден од светските најпрепознатливите уметнички дела, "wx13"dx24½ "Х 22 lbs.Од традиционалното со модерното, овие биста статуи ќе се зголеми која било средина во вашиот дом.

Главните својства