.

Niiyen USB Компјутерските Звучници, Преносливи Звучници, PC Јазик за Десктоп Компјутер, Мини Преносни Патување 3.5 mm Гласно Говорник, вградена Батерија за Мобилен Телефон

Niiyen USB Компјутерските Звучници, Преносливи Звучници, PC Јазик за Десктоп Компјутер, Мини Преносни Патување

DEN 372.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

ЛЕСНО ДА се НОСАТ : Овој пренослив јазик е мал и лесен, висат дупка дизајн, лесно да се носат.ДОБРО PERFORMACE : Низок напон, ниска потрошувачка на енергија, моќност засилувач IC, чист звук, ниска дисторзија.ПОГОДЕН ЗА : Ова отворено јазик е погоден за MP3, MP4, MP5, мобилни телефони, компјутери и други уреди со 3.5 мм аудио џек.ДОАЃА СО : Овој компјутер говорникот доаѓа со аудио кабел на дното на говорникот.Опремен со полнење преку USB кабел.ИНФОРМАЦИЈА за ПРОИЗВОДОТ : Ова компјутер звук изградена-во 180mah батерија, ниту надворешно напојување потребно, се обезбедува една и пол часа на игра време со максимална јачина на звук, или околу 3 часа во 50% јачина на звук.Опис : Со висат дупка дизајн, овој звучник вградената батерија е толку мали и лесни што може да се земе тоа насекаде и во секое време.Опремен со 3.5 мм аудио кабел на дното, можете да слушате музика по врска со мобилен телефон, MP3, MP4, компјутер и други уреди со 3.5 мм аудио џек.Карактеристики : 1. Мал и лесен, висат дупка дизајн, лесно да се carry2. Низок напон, ниска потрошувачка на енергија, моќност засилувач IC, чист звук, ниска дисторзија.3. Погоден за MP3, MP4, MP5, мобилни телефони, компјутери и други уреди со 3.5 мм аудио џек.4. Доаѓа со аудио кабел на дното на говорникот.Опремен со полнење преку USB кабел.5. Вграден-во 180mah батерија, ниту надворешно напојување потребно, се обезбедува една и пол часа на игра време со максимална јачина на звук, или околу 3 часа во 50% јачина на звук.6. Уникатен дизајн Стигнале јазик.Карактеристики : Материјал : ABSSize : Прибл. 52 x 52 x 38mm / 2.0 2.0 x x 1.5 in Impedance : 4 (Ω)Нарушување : 0.5 (%)Зачестеност одговор опсег : 200-20 K (Hz)Чувствителност SNR : ≥ 89db (d B)Звучник големина на Единица : 3.5 (mm)Сметководствена моќ : 2.2 капацитетот на Батеријата : 180mah Package тежина : 78g Package Листа : 1 x Speaker1 x Полнење преку USB Кабел.

Главните својства