.

CHICIRIS USB Компјутерските Звучници, Десктоп Soundbar Двојна Возачи Динамично Искуство Plug and Play за Лаптоп за PC

CHICIRIS USB Компјутерските Звучници, Десктоп Soundbar Двојна Возачи Динамично Искуство Plug and Play за Лаптоп

DEN 1192.80

Износ
Во форма достапна за нарачката

USB Напојува : Plug десктоп говорник во USB-порта на лаптоп компјутер, КОМПЈУТЕР домаќин, мобилни напојување, адаптер, итн, и потоа долго притиснете го прекинувачот за употреба.RGB Светлина : Ова soundbar има шарени динамичен RGB светлосни ефекти, стилски и убави, и да може ефективно да го подобрат вашата музика и игри искуство.Јачина на звук Прилагодување : исклучителна и компактен волумен knob е во комбинација со switch за да ви овозможи со лесен и прецизен прилагодување јачина на звук.Бучава Сузбивање : Компјутерските звучници користите анти магнетна технологија за да се потисне статички електрицитет и други бучава, квалитет на звукот, звукот и повеќе живи.Добар Квалитет на Звукот : Dual возачи и двоен дијафрагми обезбеди совршена изведба на treble и длабоки бас, не треба да инсталирате драјвери или софтвер, plug and play.Функција : 1. Добар Квалитет на Звукот : Dual возачи и двоен дијафрагми обезбеди совршена изведба на treble и длабоки бас, не треба да инсталирате драјвери или софтвер, plug and play.2. Бучава Сузбивање : Компјутерските звучници користите анти магнетна технологија за да се потисне статички електрицитет и други бучава, квалитет на звукот, звукот и повеќе живи.3. RGB Светлина : Ова soundbar има шарени динамичен RGB светлосни ефекти, стилски и убави, и да може ефективно да го подобрат вашата музика и игри искуство.4. USB Напојува : Plug десктоп говорник во USB-порта на лаптоп компјутер, КОМПЈУТЕР домаќин, мобилни напојување, адаптер, итн, и потоа долго притиснете го прекинувачот за употреба.5. Јачина на звук Прилагодување : исклучителна и компактен волумен knob е во комбинација со switch за да ви овозможи со лесен и прецизен прилагодување јачина на звук.Како да го Користите : се Користи директно.Спецификација : Предмет Тип : Speaker Material : ABSPower Снабдување на Владата : USB DC 5 VFrequency : 30 Hz-15k Hz Channel : 2 Sound Извор : ПОМОШЕН Cable Separation : ≥35d BSignal на Бучава Сооднос : ≥65d BOutput Моќ : 3 W Пакет Листа : 1 x Јазик.

Главните својства

Item Type:
Speaker
Material:
ABS
Power Supply Mode:
USB DC 5V
Frequency:
30Hz-15kHz
Channel:
2
Sound Source:
AUX Cable
Separation:
≥35dB
Signal to Noise Ratio:
≥65dB
Output Power:
3W
Package List:
1 x Speaker :