.

Компјутерските Звучници, Стерео Звук Мини Soundbar Мултифункционален Интегриран Дизајн за Таблет за Лаптоп за Компјутер

Компјутерските Звучници, Стерео Звук Мини Soundbar Мултифункционален Интегриран Дизајн за Таблет за Лаптоп за

DEN 1754.40

Износ
Во форма достапна за нарачката

Супериорен Квалитет на Звук : Зголемување на анти магнетни чип, reject (отфрли) статични бучава.Дава пријатно стерео звук искуство, нека можете да уживате срце филм, видео, музика и игра во соба или канцеларија.Да зачувате Простор : Десктоп јазик е компактна големина, совршено се ставени под екранот на компјутерот.Бесплатно до биро простор, и да се намали кабел нередот.Донесе повеќе tidiness на вашиот десктоп.Едноставна Операција : Поврзете го USB кабелот за напојување и приклучок од 3,5 mm кабелот во излез од уредот (како што се КОМПЈУТЕР, лаптоп, паметен телефон).Потоа свртете го прекинувачот на бар јазик.Завртете го претвори копче за да ја прилагодите јачината на звукот.Висока Компатибилност : Со 3.5 мм линија на текст џек, можете да се поврзете со различни уреди.Како на пример : КОМПЈУТЕР, лаптоп, десктоп, таблет, сите видови на паметни телефони, како што е 3,5 мм џек опрема.Исклучителен Дизајн : ротација копчето за јачина на звук лесно прилагодување.Ротирачки се подигне, побрзо и полесно.Полесни, телото.Со вашиот компјутер совршен натпревар, во исто време нека ви уживајте забава.Функција : 1. Едноставна Операција : Поврзете го USB кабелот за напојување и приклучок од 3,5 mm кабелот во излез од уредот (како што се КОМПЈУТЕР, лаптоп, паметен телефон).Потоа свртете го прекинувачот на бар јазик.Завртете го претвори копче за да ја прилагодите јачината на звукот.2. Супериорен Квалитет на Звук : Зголемување на анти магнетни чип, reject (отфрли) статични бучава.Дава пријатно стерео звук искуство, нека можете да уживате срце филм, видео, музика и игра во соба или канцеларија.3. Висока Компатибилност : Со 3.5 мм линија на текст џек, можете да се поврзете со различни уреди.Како на пример : КОМПЈУТЕР, лаптоп, десктоп, таблет, сите видови на паметни телефони, како што е 3,5 мм џек опрема.4. Исклучителен Дизајн : ротација копчето за јачина на звук лесно прилагодување.Ротирачки се подигне, побрзо и полесно.Полесни, телото.Со вашиот компјутер совршен натпревар, во исто време нека ви уживајте забава.5. Да зачувате Простор : Десктоп јазик е компактна големина, совршено се ставени под екранот на компјутерот.Бесплатно до биро простор, и да се намали кабел нередот.Донесе повеќе tidiness на вашиот десктоп.Како да го Користите : Директна употреба.Спецификација : Предмет Тип : Компјутерските Звучници Материјал : ABSPower Набавка : USB DC 5 VFrequency : 30 Hz-15 KHz Sound Песна : 2 Sound Извор : 3.5 mm Помошен Wire Maximum Decibel : 120d B Пакет Листа : 1 x Компјутер Говорник 1 x Прирачник за Корисникот.

Главните својства

Item Type:
 Computer Speaker 
Material:
ABS
Power Supply:
USB DC 5V
Frequency:
30Hz-15KHz
Sound Track:
2
Sound Source:
3.5mm Aux Wire
Maximum Decibel:
120dB
Package List:
1 x Computer Speaker 1 x User Manual :