.

Dorman 1592185 Патникот Страна Светлата Собранието Компатибилен со Изберете Модели на Nissan

Dorman 1592185 Патникот Страна Светлата Собранието Компатибилен со Изберете Модели на Nissan

DEN 1199.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Лесна замена - оваа светла собранието беше специјално дизајниран да изгледа и функционира како оригиналот светлата на одредени возила.Одлична вредност - original equipment квалитетот на пониска цена.Издржливи материјали - цврсти пластични заштитува од временските услови и од условите на патот.Лесна инсталација - изградена за да одговараат на точната на оригиналните димензии за правилно се вклопуваат.Осигурете се вклопуваат - за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашиот точната возило, внесете ја вашата направи, модел и да се намали нивото во гаража алатка.Треба нова светла собрание што изгледа, се вклопува и се врши како оригиналот, за помалку отколку да се оди назад до застапништва?Оваа замена светлата беше обратна-конструиран за да одговара на акции светлата на одредени возила.Овој дел е компатибилна со следниве возила.Пред купување, внесете го вашето возило намали во гаража алатка за да се потврди fitment. [Nissan Tiida : 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012] - [Nissan Обратно : 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013].

Главните својства