.

36 Листови Проѕирен Злато Работ Водоотпорен Флорални Хартија за Завиткување Листови Матирано Букет Пакување Хартија и 50 Метри Двоен Лице Сатен Лента со Злато Грани

36 Листови Проѕирен Злато Работ Водоотпорен Флорални Хартија за Завиткување Листови Матирано Букет Пакување

DEN 623.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Содржина : вклучувајќи 36 листови водоотпорен флорални хартија за завиткување листови во 4 различни бои, убава и елегантна, доаѓа со 2 ролни од различна боја панделки, можете да користите различни боја за да одговара на цвет, што розова атмосфера за вашиот љубовник, пријател и роднини.Големина детали : за 23.6 x 23.6 инчи, еден лист е идеален за еден букет, не треба да губите време на сечење кога ќе се пакувам, секој ролна лента е околу 3/4 инчи во ширина и 24.1 метри во должина, што е доволно за вас да се врзуваат букет.Квалитетен материјал : се направени од водоотпорен материјал за декорација на вашиот букет, нудат многу бои за да го изберете, кога завиткување вашиот цвет, можете да ги собереш на соодветна боја за вашата различни цвеќиња.Убаво изработка : двојно лице сатен панделки имаат ист степен на сјај со убава линија, поврзување со златни линии на цветни хартија за завиткување, оваа хартија за завиткување има мазна, сјајна завршница.Широко се применува : нашата матирано цвет хартија за завиткување листови и сатен панделки се погодни за роденден, бебе туш, congrats, свадба, и летни цвет пакување, мора да се за цвеќе продавници; исто Така, убаво декорација за на училиште, занает проекти и други уметнички активности.Деликатна дизајн : Двоен лице сатен панделки имаат ист степен на сјај со убава линија, поврзување со златни линии на цветни хартија за завиткување, оваа хартија за завиткување има мазна, сјајна завршница.Погодни прилики : Нашата матирано цвет хартија за завиткување листови и сатен панделки се погодни за роденден, бебе туш, congrats, свадба, и летни цвет пакување, мора да се за цвеќе продавници.Исто така, убаво декорација за на училиште, занает проекти и други уметнички активности.Карактеристики : Материјал : квалитет материјал хартија за Завиткување лист големина : за 23.6 x 23.6 инчи Лента големина : околу 3/4 инчи во ширина и 24.1 метри во должина Боја : како на сликата покажува Пакет вклучува : 36 Листови букет пакување хартија 2 Ролни од сатен панделки Забелешка : ве Молиме оставете малку грешка на големината поради прирачник за мерење.Бојата може да постои мала разлика поради различни прикази.Ликвидација на ризик, ве молиме да ги задржи подалеку од деца.

Главните својства