.

Исправете Tensioner 3D Печатач Додатоци за CR-10 CR-10-ТИ Сигурен за користење

Исправете Tensioner 3D Печатач Додатоци за CR-10 CR-10-ТИ Сигурен за користење

DEN 2373.60

Износ
Во форма достапна за нарачката

Корисни надградба на делови за 3 D печатачите, која може да се прилагоди појас тензија.Елоксирани површински третман, носат‑отпорни, анти‑корозија и издржливи.Прецизниот дизајн, лесно да се работи, едноставен за инсталација и употреба.Во согласност со строга контрола на квалитетот стандарди, сигурен за користење.Совршено се вклопуваат за CR‑10 CR‑10-ТИ Ender‑3 3 D Печатач.Функција : 1. Елоксирани површински третман, носат‑отпорни, анти‑корозија и издржливи.2. Корисни надградба на делови за 3 D печатачите, која може да се прилагоди појас тензија.3. Прецизниот дизајн, лесно да се работи, едноставен за инсталација и употреба.4. Совршено се вклопуваат за CR‑10 CR‑10-ТИ Ender‑3 3 D Печатач.5. Во согласност со строга контрола на квалитетот стандарди, сигурен за користење.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : X-Оска Појас Слагам Tensioner Material : Алуминиум Alloy Color : Како слика shown Surface Третман : Anodic Oxidation Fitment : Одговара за CR-10 CR-10-ТИ Ender-3 3 D Печатач Пакет Листа : 1 x X-Оската Појас Слагам Tensioner1 Пакет на Завртка Додатоци.

Главните својства

Condition:
100% Brand New
Item Type:
X-Axis Belt Straighten Tensioner
Material:
Aluminum Alloy
Color:
As picture shown
Surface Treatment:
Anodic Oxidation
Fitment:
Fit for CR-10 CR-10S Ender-3 3D Printer 
Package List:
1 x X-Axis Belt Straighten Tensioner :
1 Pack of Screw Accessories :