.

ТЕЧНИ СТАКЛО Екран Заштитник со $750 Покривање | Избрише Од Нула и да се Загрози Отпорна Нано Заштита за Сите Телефони, Таблети и Паметни Часовници - Универзална Одгов

ТЕЧНИ СТАКЛО Екран Заштитник со $750 Покривање | Избрише Од Нула и да се Загрози Отпорна Нано Заштита за Сите

DEN 119.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Разликата : .Екран заштита е ВКЛУЧЕНА со 250, 500 и 750 ДОЛАРИ покриеност нивоа, врз основа на вашиот избор.За разлика од традиционалните течни екран заштитници, ТЕЧНИ СТАКЛО НЕ треба да се ре-се применува на секои 1-3 месеци.Изработени од силициум диоксид (Si02) што е во суштина микроскопските честички од стакло суспендирани во течност решение.НЕ се стара технологија, кои се дизајнирани да се користи за керамички облоги и шофершајбната облоги, ТЕЧНИ СТАКЛО е специјално формулиран за мобилен уред екрани и произведени со cutting-edge технологија.Не на сите.Премија одделение само.Стаклото дека ние ги користиме во нашето секојдневие, воглавно е направен на силициум диоксид (Si O2).Не се поправат постојните гребење или штети).Оваа porous површина создава поени на слабост, кога се изложени на остри предмети или влијанија.Повеќе во-длабочината на : .Откако ТЕЧНОСТА СТАКЛО се применува, сушено и buffed својата калено стакло може да се примени на врвот.Да, повеќе слоеви може да се примени како што сакате.Тоа е тестиран енергично и докажани за да не предизвика штета на уредот.Luvvitt ТЕЧНИ СТАКЛО е не калено стакло или филм.Универзален : Компатибилен со сите мобилни уреди, телефони, таблети и паметни часовници, камери, допир на екранот.Или можете да ги изберете Нема Покриеност опција (бела пакување) што се ' уште нуди истата врвни заштита без покритие.Luvvitts ТЕЧНИ СТАКЛО универзална екран заштитник е компатибилен со сите мобилни уреди, вклучувајќи телефони, таблети, паметни часовници и други gadgets, со екраните од стакло.Германската формула создава невидлив заштитен слој, кој ја зголемува уреди екранот за да 9 H цврстина.Течни Стакло е напредна технологија, невидливи, избришете-на екранот заштитник дека обврзници на стакло за вашиот уред нуди зголемена нула, влага, и отпорност.Luvvitts ТЕЧНИ СТАКЛО, исто така, е главно направени на Si O2 дека е во течна форма.Единствена формула трае и до две години, а неговата препорачува да се ре-се применува еднаш годишно.Luvvitt ТЕЧНИ СТАКЛО исполнува во микроскопски порите и палта површината со дополнителен слој, кои резултираат во посилни и повеќе отпорен на гребење на површината.ТЕЧНИ СТАКЛО не влијае или да се меша со отпечаток сензори. 100% Компатибилен со отпечаток на читателите или сензори.Изберете она што ви одговара на вашите потреби за мир на умот.ТЕЧНИ СТАКЛО е САД, Њујорк и во Калифорнија врз основа бренд нуди премиум производи од една деценија.Исполнува во несовршености на екранот и додава дополнителен слој од стакло (не треба да се користи за поправка скршени екрани.Екран за заштита на покриеност е веќе ВКЛУЧЕНИ (покривање на износот зависи од купениот производ за да ги видите опциите подолу).

Главните својства