.

Duckbill Плови Прекинувач, G1/2 DC0-220V 0.2(Mpa) Multi-point Контрола на 304 Нерѓосувачки Челик Вода Течни Ниво Сензор за Вода Диспензерот, Соларна Енергија, клима уред, Бања Опрема, ит

Duckbill Плови Прекинувач, G1/2 DC0-220V 0.2(Mpa) Multi-point Контрола на 304 Нерѓосувачки Челик Вода Течни

DEN 438.96

Износ
Во форма достапна за нарачката

Лесни, едноставни работи принцип и висока сигурност.Висока сигурност, лесно да го инсталирате, на раскрсницата кутија заштита одделение е погоре IP-65. Мулти-точка контрола може да биде направено, контрола на префрлување може да се утврди според течни ниво позиција.Материјалот е од нерѓосувачки челик SUS304, може да се користи на висока температура и висок притисок места, погодна за различни густина, различни киселина и алкално, различни притисок и температура.Со полињата за префрлување, без посебен напојување е потребно.Спецификација : Предмет Тип : Duckbill Плови Switch Контакт Капацитет : 10 W(низок притисок) / 50 W (висок притисок) Работен Напон : 0-220(V) Работат на струјата : 0.5-1.5(А) Максимална Температура Отпор : 120(℃) Максимална го Издржат Напонот : 0.2(Mpa) Материјал : 304 од не 'рѓосувачки челик Тема : G1/2" Големина : Прибл. 108 x 17 x 55.5 mm / 4.3 x 0.7 x 2.2 во 15mm / 0.6 во Работна Принцип : На мали плови прекинувач, мали течни ниво контролер и водно ниво сензор се главно составен од магнетни полиња за префрлање и плови.Постојат магнетни материјали во плови.Кога се издигаат се движи нагоре и надолу со мери течни ниво, на магнетни полиња за префрлање е допре за откривање на течни ниво позиција.Пакет Листа : 1 x Duckbill Плови Switch.

Главните својства

Item Type:
Duckbill Float Switch
Contact Capacity:
10W(low pressure) / 50W (high pressure)
Working Voltage:
0-220(V)
Working Current:
0.5-1.5(A)
Maximum Temperature Resistance:
120(℃)
Maximum Withstand Voltage:
0.2(Mpa)
Material:
304 stainless steel
Thread:
G1/2 Size
15mm / 0.6in :
Working Principle:
The small float switch, small liquid level controller and liquid level sensor are mainly composed of a magnetic reed switch and a float. There are magnetic materials in the float. When the float moves up and down with the measured liquid level, the magnetic reed switch is touched to detect the liquid level position. :
Package List:
1 x Duckbill Float Switch :