.

DEVMO Водоотпорен Ѕид Соларна Енергија 6LED Светлина Бела Светла Компатибилен со Отворено Ограда Градина

DEVMO Водоотпорен Ѕид Соларна Енергија 6LED Светлина Бела Светла Компатибилен со Отворено Ограда Градина

DEN 359.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

★Напојуван со соларна енергија, овој ѕид светилка е прилично еколошки и енергија-штедење.Нејзината извонредна светлина-управувана функција ја прави оваа светилка лесно да се работи.Со 6pcs LED монистра, тоа би можело да емитуваат многу светла бела светлина за чувари на вашата насока во темнина.Исто така, оваа светилка има одлична IP55 водоотпорни перформанси, што го прави функционална дури и под влажна состојба.Тоа е многу напредно и интелигентни.Можете да ги инсталирате светилка за во градина, за осветлување или декорација.Обидете се жед. ★Едноставен за инсталација и чисти. ★Нема загадување, не инфрацрвена и топлинска зрачење. ★Напојуван со соларна енергија, сосема е еко-пријателски. ★Со IP55 водоотпорни перформанси, погоден за дождливите денови.Карактеристики : 1. Едноставен за инсталација и чисти 2. Нема загадување, не инфрацрвена и топлинска зрачење 3. Тоа може да емитираат светлина за да се заштитат вашиот насока 4. Ниска потрошувачка на енергија и заштеда на енергија 5. Со IP55 водоотпорни перформанси, погоден за дождливите денови 6. Поддршка светлина-управувана функција 7. Напојуван со соларна енергија, сосема е еко-пријателски Спецификации : Светло Контрола Функција 1. Извор на светлина : 6 LED * 2 LM 2. Боја за ОТПАДОЦИ : Чиста Бела 3. Соларна Плоча : Поли-силициум 2 V / 130m A 4. Водоотпорен : IP55 5. Материјал : ABS, КОМПЈУТЕР 6. Полнење Време : > 8 H 7. Користење Време : > 8 H 8. Акумулаторот : Ну-МЗ / AA / 1.2 V * 1000m ABasic Информации 1. Димензии : (3.94 x 2.76 x 2.20)" / (10 x 7 x 5.6)cm (L x W x H) 2. Тежина : 3oz / 85g Пакетот Вклучува : 1 x Ѕид Монтирани Соларни Светилки 1 x Завртка Пакет.

Главните својства