.

Aexit Голема Брзина Интерфејси Префрлување N-Канал Моќ Mosfet IRF840 500V 8A Радио Фреквенција Трансиверите ДА-220 IRF

Aexit Голема Брзина Интерфејси Префрлување N-Канал Моќ Mosfet IRF840 500V 8A Радио Фреквенција Трансиверите

DEN 1094.40

Износ
Во форма достапна за нарачката

Име на производ : MOSFET;Модел Бр. : IRF840;Канал Тип : N-Канал.Pin Количина : 3;Потрошувачка Извор на Напон : 500 V;Трошиме Струја : 8 A.Пакет Тип : ДА-220;Отпор : 0.85 Ohm.Монтажа Дупка со Дијаметар : 3.6 mm/ 0.14";Вкупната Големина : 29x 10 x 4mm/1.1" x 0.39" x 0.16" (L*W*H).Тежина : 3g;Пакет : 1 x N-Канал Моќ MOSFET.Висока Брзина Префрлување N-Канал Моќ Mosfet IRF840 ДА-220.Висока Брзина Префрлување N-Канал Моќ Mosfet IRF840 ДА-220.Висока Брзина Префрлување N-Канал Моќ Mosfet IRF840 ДА-220.

Главните својства