.

Среќен Божиќ Бакар Medallion

Среќен Божиќ Бакар Medallion

DEN 734.40

Износ
Во форма достапна за нарачката

Среќен Божиќ Бакар Medallion Содржи .999 парична казна Бакар со брилијантно colorized obverse.Индивидуални круга се презентирани во капсула со подарок-подготвени сомот торбичка.Капсулата има јамка на врвот за виси од елка.Obverse : Карактеристики целосно украсена елка со подароци подолу и го чита, "Среќен Божиќ".Обратна : Карактеристики сложена дизајн со Стогодишнината од Нане (CM) користење на логото во центар.Овој дизајн е печатен во целост во боја на врвот на секоја Бакар круг.Чистота : .999 Дебелина : 3.2 мм Дијаметар : 39.2 mm.

Главните својства