.

Полумесечина 7 Pc. X6™ Црна Оксид Spline Отворен Крај Ratcheting Комбинација SAE Клуч Сет - CX6RWS7

Полумесечина 7 Pc. X6™ Црна Оксид Spline Отворен Крај Ratcheting Комбинација SAE Клуч Сет - CX6RWS7

DEN 2112.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Ratcheting отворен крај во комбинација со X6 кутија крајот.Мазен Профил Овозможува Повеќе вртежен момент за да биде Удобно да се Применува на Fastener.Во можност да работат на следните видови на сврзувачки елементи : Хексадецимален, Плоштад, 12pt, Надворешни Torx, Делумно заоблени хексадецимален и Spline.X6 Црна Оксид Spline Отворен Крај Ratcheting Комбинација SAE Клуч Set Turn ореви и завртки без отстранување на клуч од fastener со ratcheting отвори ends Fits 6 заеднички стилови на fastener - Хексадецимален, Плоштад, 12 pt.Ласерски-гравиран големина ознаки се прави одредување на правилната алатка за брзо и лесно.Опис на производот Полумесечина X6 7 парче комбинација клуч сет ви обезбедува со иновации на X6 дизајн во кутија крајот овозможувајќи ви да зафат 6 различни видови на сврзувачки елементи и практичноста на ratcheting во отворен крај.Мазен Профил Овозможува Повеќе вртежен момент за да биде Удобно да се Применува на Fastener Laser-гравиран големина ознаки се прави одредување на правилната алатка за брзо и easy Innovative зрак дизајн му дава на вашиот клуч сет уникатен изглед и feel Rapid ratcheting акција се врти сврзувачки елементи во ниско-пристап средини.Тоа е ценет од страна на трговци и сопствениците на куќи слично за неговата корисност и издржливост.Ласерски-гравиран големината да се направи признавање на точната големина алатка за брзо и лесно.Иновативни X6 дизајн во кутија крајот на клуч ви овозможува да зафат 6 различни видови на сврзувачки елементи.Брза ratcheting акција се врти сврзувачки елементи во ниско-пристап средини.Пак ореви и завртки без отстранување на клуч од fastener со ratcheting отворени краеви.Му одговара заеднички 6 стилови на fastener - Хексадецимален, Плоштад, 12 pt.Костец шест различни сврзувачки елементи (приказ поголеми).На ratcheting отворен крај на клуч ви овозможува да се отстрани и да се применуваат ореви и завртки без отстранување на клуч.X6 Црна Оксид Spline Отворен Крај Ratcheting Комбинација SAE Клуч Сет.За Crescent Celebrating својот 100-годишнината во 2007 година, Младата бренд прилагодлив клуч е предводник алатка и вистинска Американска икона.Оваа седум парче SAE комбинација клуч сет (модел CX6 RWS7) се одликува со иновативни ratcheting отворен крај, како и X6 кутија крајот.На ratcheting отворен крај ви овозможува да можете да се отстрани и да се применуваат ореви и завртки без отстранување на клуч.Иновативни зрак дизајн му дава на вашиот клуч сет уникатен изглед и се чувствуваат., E-Torx, Заоблени Хексадецимален, и Spline SAE 5/16", 3/8", 7/16", 1/2", 9/16", 5/8", 11/16".Оваа група ги вклучува големини наменета за широк спектар на работи.Денес, Младата нуди многу други високо квалитетни алатки, вклучувајќи ги јазикот и grove клешти, заклучување клешти, screwdrivers, и nutdrivers., E-Torx, Заоблени Хексадецимален, и Spline.

Главните својства