.

14 Компјутери Контролер Кожи Против Пролизгување Додатоци Поставите Силиконска Маска Заштитник Случај Компатибилен со Xbox Еден/ S/ X Контролор за Безжични/ Жичен Gamepad

14 Компјутери Контролер Кожи Против Пролизгување Додатоци Поставите Силиконска Маска Заштитник Случај Компатибилен

DEN 311.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Квалитетни материјали : анти-лизга силиконска маска заштитник случај е влијание-отпорни, носат-отпорни, и практично, дршката копчето рокер зафат е направен на квалитет со силиконска, кој е сигурен да ви послужи за долго време, ви дава убав употреба чувство, па може да се купи со доверба.Пакет листата : постојат 2 контролер кожи, и 12 покрие костец во пакетот, бојата изгледа убава, мазна зафат е мека во рака и се чувствува свиленкаста, против пролизгување, пот-слободен за долг период на игра на улоги, внимателната комбинација ќе го подобрите вашето играчко искуство.Заменливи fingertip опфаќа : текстура дизајн на fingertip маска може да се заштити вашите прсти од лизгање на контролорот, кој е компатибилен со повеќето Xbox контролори, редовни S, па дури и првата верзија на Елитата контролер, исто така компатибилна со Playstation 4 контролер, Nintendo про контролер, но не се компатибилни со joycons), внимателен дизајн ќе донесе голема погодност за вас.Едноставен за инсталација и отстранување : ова анти-лизга силикони триење обезбедува удобен грчевито држејќи се, го спречува лизгање додека играте игра, нема повеќе да се грижи за испотени раце; Силиконска кожа е лесно да се отстрани и да се перат, водоотпорни, лесно да се чисти, па можете да ги примени одново и одново, бидете сигурни дека да се исуши, пред повторно прикачување на вашиот контролер.Целосна покриеност : оваа тенка кожа опфаќа вашиот gamepad и апсорбира шоковите, гребнатини и остатоци додека овозможува лесен пристап до сите копчиња, контроли, и пристаништа, и заштита на вашиот контролер од судири и гребнатини.

Главните својства