.

Гејтс 520J8 Микро-V Појас, J Дел, 520J Големина, 52 Должина, 3/4 Ширина, 8 Ребро

Гејтс 520J8 Микро-V Појас, J Дел, 520J Големина, 52 Должина, 3/4 Ширина, 8 Ребро

DEN 1514.40

Износ
Во форма достапна за нарачката

EPDM за отпорност на атмосферски, масла, вода, и некои растворувачи.Краток профил за флексибилност, намалена топлина израстоци и ефикасност при повисоки брзини.Влакна-засилен ребра за отпорност на абење.Мазна работи за минимални вибрации при високи брзини.Ги исполнува RMA нафта и отпорност на топлина стандарди и статични спроводливост барања.Ова Гејтс Микро-V појас е моќ пренос V-појас за дискови со мал дијаметар sheave.Тоа е изработен од EPDM (етилен пропилен диен мономер) гума за отпорност на атмосферски, масла, вода, и некои растворувачи.Тоа има truncated профил за зголемување на флексибилноста и намалена топлина израстоци на високо-брзина вози со мал дијаметар sheaves.Тоа е влакна-засилен ребра за отпорност на абење и е мазна работи за минимални вибрации при високи брзини.Оваа V-појас ги исполнува Гума Производители Асоцијација (RMA) масло и отпорност на топлина стандарди и статични спроводливост барања и е погоден за употреба со апликации, како што се апарати, отворено енергија опрема, валчести транспортери, алатни машини, медицинска опрема, како и опрема за вежбање.V-ремени, исто така, повика фан ремени во автомобилската апликации, поврзува две или повеќе ротирачки за да можат да се пренесува моќта на диск систем.На трапезоидна форма на појас е пресек оптоварување во жлебот на сличен облик sheave или макара за да се обезбеди влечење и усогласување.Оваа wedging акција се зголемува како товар се зголемува, обезбедување на поголем вртежен момент пренос и минимална пропаѓање.V-ремени се стандард за појас-управувано моќ на трансмисија и може да се користи во еден или мулти-појас системи за зголемената сметководствена моќ.Тие се наоѓаат во диск системи во автомобилската, земјоделски, текстилни, печатење, рударство, и канцеларија опрема индустрии, меѓу другите.Гејтс произведува моќ на трансмисија и течност пренос на компоненти и системи.Компанијата, основана во 1917, е со седиште во Денвер, КО.

Главните својства