.

ПАМУК ЗАНАЕТ - Измир Сет од 6 Премија Лесни Преголеми Чист Памук Fouta Бања/Плажа/Базен Крпи, 40in x 70in, Multicolor

ПАМУК ЗАНАЕТ - Измир Сет од 6 Премија Лесни Преголеми Чист Памук Fouta Бања/Плажа/Базен Крпи, 40in x 70in, Multicolor

DEN 600.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

100% Памук.Увезени.СЕТ ВКЛУЧУВА : Шест преголеми 40 инчи x 70 инчен ПАМУК ЗАНАЕТ Fouta 100% Памучни Пешкири во 3 различни стилови - две Корални/Праска/Бели Шари, Црна/Сива/Бела Линија и два Кралска Сина/Светло Сина/Бели Шари.ПРЕМИУМ ИЗГРАДБА : ПАМУК ЗАНАЕТ е луксуз влошки се направени од 100% чист-одделение памук дека е лесен и абсорбента.МОДЕРНАТА МОРА да се ИМА : Дизајниран со шик chevron ленти, нашите крпи донесе pop на боја за секоја современа бања дизајн.Се користи како преголеми бања пешкир, лесни плажа крпа, фрли ќебе или дури и шамија!.СУПЕРИОРЕН МЕКОСТ : Специјално ткаени за повеќето кадифен, луксузни чувство.ЛЕСНО ГРИЖА И МАШИНА ПЕРАТ : Сите од ПАМУК ЗАНАЕТ е премиум крпи се многу издржливи и дизајниран да расте помек и fluffier со секој мие и сува.Fouta Крпи се потенки од редовните крпи и зема многу помалку простор.Fouta Крпа се исто така познат како мулти-цел да се крпи.Редовни Fouta Крпи се обично поголеми од просекот редовни бања крпи.Иако висок крајот редовни крпи може да биде повеќе абсорбента, fouta крпа се многу абсорбента крпи, па дури и повеќе абсорбента од некои.Но, една од најголемата разлика е во тоа што Индиски Fouta сува крпа брзо која исто така прави да се препорачува како крпи.Плажа Пешкир, Бања Пешкир.Фитнес Центри.Спа, Јога Центри.Гостин Крпа.Патување Крпа (одлично за зиморничав авиони).Бебе Нега.Масажа Салон.Маса, Стол или Каучот Капак.Измијте ги пред првата употреба.Машина за миење ладно.Вие може да додадете мала количина на бело дестилирана оцет за да се задржи тоа екстра меки.Се исуши е најдобра, но ниска топлина ќе работат како добро.Памук Предиво обоена бања пешкир.Постојат многу видови на Бања крпи, со различни стилови и бои за различни варијации.Ја апсорбира водата како брзо како традиционален крпа, суши многу брзо, зазема помалку простор, лесно е да се носат и затоа се користи како алтернатива на пешкир во бањи, базени, бањи, плажи, спортски објекти и за бебето се грижат.Нејзините ткаенина е направен од 100% памук произведени во рачен се наѕира во Индија.МАШИНА ЗА МИЕЊЕ ОДДЕЛНО.ВО ЛАДНА ВОДА, НА НЕЖЕН ЦИКЛУС.НЕ КАЈГАНА.СОБОРИ СУВА НИСКА.Измијте ги пред првата употреба.Машина за миење ладно.Вие може да додадете мала количина на бело дестилирана оцет за да се задржи тоа екстра fluffy Air сува е најдобра, но ниска топлина ќе работат како добро.

Главните својства