.

Чакра Свеќи со Кристали Внатре - Кристал Исцелување Свеќа - Ароматерапијата Медитација Свеќи - Манифестација Свеќа за Позитивна Енергија, Само Љубов, Здравје и Духо

Чакра Свеќи со Кристали Внатре - Кристал Исцелување Свеќа - Ароматерапијата Медитација Свеќи - Манифестација

DEN 1317.60

Износ
Во форма достапна за нарачката

WELLNESS пет работи напорно за да се осигураме дека нашиот чакра кристал свеќа живее до вашите очекувања и го подобрува вашиот живот на позитивен начин.Она што е Чакра?Чакри се енергетски vortexes дека се поврзете вашето физичко тело за вашата енергија на телото.Постојат седум главни чакри кој се наоѓа во линија усогласени со вашиот ' рбет.Тие одговараат на бои на виножитото.Секоја чакра има специфични цели во вашата енергија тело и треба да ги задржиме избалансирани, така што ќе може да функционира во вашиот полн капацитет.Нашите Свеќа е инспириран од овие седум енергетски центри : Круна - Духовна Енергија Центарот - Clear Кварц Трето Око - Интуитивен Енергетски Центар - Аметист Грло - Комуникација Енергетски Центар - Lapis Срцето - Љубов Енергетски Центар - Зелена Aventurine Соларни Plexus - Емоционална Енергетски Центар - Citrine Sacral - Сексуална Енергетски Центар - Тигар Око Корен - Физички Енергетски Центар - Црвениот Џаспер Кога ќе светлината нашите свеќа, тоа ќе кисна секоја соба со блажен мирис и се повикува на сензуалното искуство поврзано со енергијата што зрачи низ секоја чакра.Се чувствуваат релаксација и подмладување вашиот внатрешен живот енергија со боја терапија и ароматерапијата на нашите свеќа.Свеќа Карактеристики : Чист согорување на 60-70 часот.Citronella Етерично Масло Мирис 14.1 оз на сите природни соја восок и рака истури Премиум пакување за совршен подарок за Обновливи стаклена тегла за да ги зачувувате вашите кристали, жалфија БЕЗБЕДНОСТА ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : Никогаш нема да ја напушти гори свеќа без надзор.Имајте свеќа далеку од запаливи материјали, деца и домашни миленици.Имајте фитил исечените да 0.5 cm.

Главните својства