.

СВ SUNSBELL Ѕид Светлина СВ SUNSBELL Соларни Сензор за Движење Светлина, 102 Led диоди Ip65 Водоотпорен Отворено Светла Соларен Погон за Безбедност на Светлата, со 3 Режими, на Тр

СВ SUNSBELL Ѕид Светлина СВ SUNSBELL Соларни Сензор за Движење Светлина, 102 Led диоди Ip65 Водоотпорен Отворено

DEN 383.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Ако светлината не успее да светне, тоа е затоа што на батеријата е исцрпена.Можете да се префрлите на осветлување режим на волја да ги задоволат вашите потреби.Ве молиме да се изложи на светлина во директна сончева светлина за 6-8 часа, и тоа ќе работи правилно повторно.ДОЛГО траење на БАТЕРИЈАТА : Соларни светилки имаат вграден 1200mah батерија со номинална моќност толку ниско, како 1 W, кои може да бидат постојано осветлени 6-12 часа за да се заштити вашата безбедност во текот на ноќта.Ноќ светлина режим : секогаш-средно светло режим, нема човечкото тело индукција на располагање.05 во(L*W*H)Тежина : 175g/6.IP65 ВОДООТПОРЕН : Соларен погон светла професионални водоотпорен и dustproof можат да го издржат сите видови на времето, без страв од дожд, снег и мраз, погоден за употреба на отворено, како што се градини, courtyards, тераси, тревници и гаражи.Индукција + ноќ светлина режим : автоматски се пали во мала светлина на чекање кога тоа€s темно, и во силна светлина на чекање кога уреди со покажувач на човечкото тело, и останува во мала светлина режим во 25 S по човечкото тело остава.8 WInduction време : 25 SIllumination агол : 270 degrees Item големина на : 14.ЕНЕРГИЈА EFFICIENT:During текот на денот, на соларен панел апсорбира сончевата светлина, ги претвора сончевата енергија во електрична енергија.СУПЕР СВЕТЛО : сензор за Движење на отворено светла имаат 102 изградена-во високо-квалитетни LED светилка монистра, 270° големи осветлување агол емитира супер светлина, и обезбедува со јасна визија во темница.Сетилните опсег : 3-5м/9. Ѕидот светло само ги осветлува ВО ТЕМНО кога човековото движење е откриен.Заштедете ПАРИ И ИЗДРЖЛИВИ : Соларна led отворено светла за користење соларна енергија, без жици, без електрична енергија, нула сметки за електрична енергија, економски и еколошки. Ве молиме бидете сигурни дека прекинувачот е во позиција пред инсталацијата.СПЕЦИФИКАЦИИ : Предмет тип : LED соларна light Material : ABSColor : black Continuous осветлување време : 6-12 hours Protection ниво : IP55 Light извор : 102*LEDRated моќ : 1 WVoltage : 5.4 ft Built-во батеријата : 1200m Ah 18650 литиум battery Sensing растојание : 3-5 meters Solar панел : 5.17 oz PACKAGE ВКЛУЧУВАЈЌИ : Сончевата светлина*1 Screw*2 Package кутија*1.Со литиум-јонска батерија, која е доволна за сите вечер долго. 3 НАЧИНИ : Отворено светлина има 3 начини на осветлување-човечкото тело, уреди со покажувач на владата, ноќ светлина човечкото тело, уреди со покажувач на владата и ноќ светлина само на владата.ВАЖНО TIPS:1.

Главните својства