.

Ontracker 15 Парчиња 30° 45° 60° Степени за Ролан Сечење Плотер Нож Винил Машина Сечилото + Носителот

Ontracker 15 Парчиња 30° 45° 60° Степени за Ролан Сечење Плотер Нож Винил Машина Сечилото + Носителот

DEN 336.96

Износ
Во форма достапна за нарачката

Примена : идеален за Роланд и повеќето домашни и увезени плотери.Корозија, висока цврстина.Ножеви се челик, преку мелење полирање, висока прецизност, добар квалитет на етикетирање.Карбид совет, со поголема цврстина (HRA93), поголема цврстина, повисока сила, поостри совет, сечење плотер етикетирање побрзо. "Карактеристики : Апликација : идеален за Роланд и повеќето домашни и увезени плотери на Корозија, висока цврстина.Ножеви се челик, преку мелење полирање, висока прецизност, добар квалитет на етикетирање.Карбид совет, со поголема цврстина (HRA93), поголема цврстина, повисока сила, поостри совет, сечење плотер етикетирање побрзо.Спецификација : Материјал : алуминиум легура (површината на оксидација), волфрам челик (нож) 3 агли : 30° (сина), 45° (црвена), 60° (жолт), 5 парчиња за секој агол.Сечилото носителот должина : околу. 50 mm.Сечилото должина : околу. 23 мм.Боја : како што е прикажано на сликата.Количина : 1 сет Пакетот вклучува : 1 x сечилото држачот. 5 x 30° ножеви. 5 x 45° ножеви. 5 x 60° ножеви. ".

Главните својства

Material:
aluminium alloy (surface oxidation), tungsten steel (blade)
3 angles:
30° (blue), 45° (red), 60° (yellow), 5 pieces for each angle.
Blade holder length:
approx. 50 mm.
Blade length:
approx. 23 mm.
Colour:
as shown in the picture.
Quantity:
1 set
Package includes:
1 x blade holder. :
5 x 30° blades. :
5 x 45° blades. :
5 x 60° blades. :