.

Aexit 2X062H Еден Интерфејси Фаза Поларизирана Rectifier Диоди за Радио Фреквенција Трансиверите Микробранова Печка

Aexit 2X062H Еден Интерфејси Фаза Поларизирана Rectifier Диоди за Радио Фреквенција Трансиверите Микробранова

DEN 1092.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Име на производ : Rectifier Диоди;Модел : 2 X062 H.Доведе Дијаметар : 1.4 mm / 0.06";Тело Димензија : 21 x 7 x 7mm / 0.83" x 0.28" X 0.28" (L*W*H).Вкупната Должина (Секој) : 86mm / 3.3";Боја : Сребро на Ѕвонење, Црна.Тежина : 4g.Пакет Содржина : 1 Buc x Rectifier Диоди.Ниска грб изградба, ниска напред пад на напон и ниски обратна истекување, со висок напред пренапони моменталната способност, висока температура лемење загарантирана.Карактеристики : трансфер моделирана пластична.Обложено axia_l олово, solderable.Една фаза, halfwave, resistive или индуктивен товар.Поларитетот : боја бенд означува катоден крајот.

Главните својства