.

BOJACK SF169E SEFUSE 10A 250V Термички Осигурувачи 172 целзиусови Степени Термички Cutoffs (Пакување од 10 парчиња)

BOJACK SF169E SEFUSE 10A 250V Термички Осигурувачи 172 целзиусови Степени Термички Cutoffs (Пакување од 10 парчиња)

DEN 143.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

BOJACK Високо-Квалитетни Органски Тип Термички Осигурувачи.Модел : SF169 E.Номинална Температурата На Работа : 172 ℃.Номинална Струја : 10 A.Номинална Напон : 250 V / AC.BOJACK Високо-Квалитетни Органски Тип Термички Осигурувачи Термички Осигурач Карактеристики : Тоа се состои од лизгање контакт, пролет, и електричен nonconductive термички на пелети.Пред термичка осигурач е активиран, актуелните текови од лево доведе до лизгачки контакт и преку метал домување на правото води.Кога надворешната температура ќе достигне предодредено температура, органска материја meltsand компресија пролет станува лабава.Тоа е, на пролет се проширува и лизгачки контакт е одвоена од лево води.Колото ќе се отвори и тековната помеѓу лизгачки контакт и левата олово се отсечени.Широко се користи во : Трансформатори, Електрични мотори, Електрични фанови, фенови за Коса, Електрични песна, Ориз, cookers, Препишувач, Електрични шпорети, Полначи, моќ славини, Вода точење, Кафе одлуки итн.

Главните својства